НовиниОфіційно: жінки у світі «чоловічих» професій

Офіційно: жінки у світі «чоловічих» професій

-

Офіційно: жінки у світі «чоловічих» професій

Наразі в Україні спостерігається суттєве зростання інтересу жінок до так званих «чоловічих» професій у сферах інформаційних технологій, машинобудування, інженерії, транспорту, будівництва тощо. Жінки, які беруть участь у військових операціях чи інженерних роботах, змінюють стереотипи, що стосуються їхніх професійних можливостей.

«Сьогодні існують значні прогалини на ринку праці у сферах, які раніше були доміновані чоловіками. Це підштовхує жінок до освоєння професій, які є критично важливими для економіки та відновлення інфраструктури країни. Запорізькою службою зайнятості,  з метою підтримання конкурентоспроможності жінок в рамках програми професійного навчання за рахунок ваучера, організована перепідготовка за професіями “охоронник” та “монтажник гіпсокартонних конструкцій” для 26 жінок, які  бажали опанувати “чоловічу” професію», — зазначила директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко.

На охоронника наразі навчається 21 пані. Ще п’ятеро опановують спеціальність монтажника гіпсокартонних конструкцій у Запорізькому вищому професійному училищі. Серед них і Діана Третьяк. Жінка у 2014 році виїхала із Горлівки Донецької області до Новомиколаївки Запорізької області. Із початком повномасштабного вторгнення змушена була переїхати вдруге – до Запоріжжя. Фахівці Запорізького обласного центру зайнятості допомогли Діані працевлаштуватися секретарем навчальної частини в училищі. Наразі вона вирішила опанувати нову для себе спеціальність.

«Багато чоловіків задіяні на фронті, треба якось підіймати нашу економіку за рахунок робітничих професій», — каже Діана.

Навчатися Діана, разом із іншими охочими, буде 10 місяців. По закінченню навчання отримає спеціальність монтажника гіпсокартонних конструкцій 3-го розряду.

Нагадаємо, що навчання за ваучером від служби зайнятості  є безкоштовним. На даний момент існує перелік із 155 професій і спеціальностей, які можна опанувати. Детальніше про умови навчання у Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0800336728, або на сайті https://zap.dcz.gov.ua/.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам