Опалення електроенергією подорожчає вдвічі: українцям показали нові тарифи

0

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики й комунальних послуг, скасувала пільговий тариф для користувачів електричного опалення. Унаслідок цього воно подорожчає удвічі. Про це у Facebook повідомив адвокат Володимир Тимошин.

«Чергові «покращення». НКРЕКП видала нову постанову. З 06.01.2021 року скасовано пільговий тариф для споживачів, які користувалися електроопаленням», – зазначає Тимошин.

З першого жовтня до першого квітня діяв тариф 0,9 грн вдень і 0,45 грн вночі (за двотарифного лічильника) до 3000 кВт на місяць. Новий тариф становить 1,68 грн удень і 0,9 грн вночі. Якщо раніше, зі слів Тимошина, у зимовий період оплата становила в середньому 2500-3000 грн, то нині це буде 5000-6000 грн.

В Україні вже скасували пільговий тариф на електроенергію, тож перші 100 кВт*год струму подорожчають у 1,86 раза. Крім того, в уряді вже розробляють проєкт нового перегляду цін, який, імовірно, ухвалять після закінчення опалювального сезону.

Отже, зараз розглядається такий варіант:

  • із 1 січня ввести єдиний тариф – 1,68 грн за кВт*год (рішення вже ухвалено);
  • із 1 квітня (орієнтовно) або повністю скасувати контрольований тариф (якщо собівартість електроенергії буде до 2,1 грн за кВт*год), або підвищити ціну приблизно до 2 грн.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь