НовиниОптимізація закладів освіти в Запоріжжі: розпочалися громадські слухання

Оптимізація закладів освіти в Запоріжжі: розпочалися громадські слухання

-

Оптимізація закладів освіти в Запоріжжі: розпочалися громадські слухання

На вебплатформі електронної демократії «e-DEM» розпочалися громадські слухання щодо оптимізації закладів освіти міста Запоріжжя. Про це повідомили на сайті міської ради.

Ініціювали слухання запоріжці, яким небайдужа доля навчальних закладів міста. Проходять слухання у форматі електронного опитування, де громадянам пропонують відповісти на п’ять запитань:

  1. На вашу думку, система освіти сьогодні працює ефективно?
  2. Чи впала якість освіти після пандемії коронавірусу, повномасштабного вторгнення та впровадження онлайн-формату?
  3. Чи згодні ви з думкою, що дитина після тривалого онлайн-навчання має соціалізуватися шляхом спілкування з однолітками?
  4. Чи підтримуєте ви рішення «консервації» шкіл, в яких не відбувається освітній процес, і відкрити їх після скасування воєнного стану?
  5. Адаптація системи шкільної освіти до сучасних умов відбувається і в інших прифронтових обласних центрах (Херсон, Миколаїв, Суми). Ви згодні з тим, що Запоріжжю треба рухатись в єдиному напрямку з українськими містами?

Відповісти на питання можна «так» або «ні». Коментарі на платформі не передбачені. Взяти участь у опитуванні можуть всі охочі, воно триватиме ще два тижні – до 18 липня.

У чому проблема?

На сесії міської ради, яка відбулася 5 червня, було прийнято рішення об’єднати низку навчальних закладів Запоріжжя. За словами депутатів, якщо школу відвідує мало дітей, їй не виділяється освітня субвенція, і тоді утримання лягає на плечі місцевого бюджету.

«У нас 40% дітей виїхали. Наповнюваність учнів у класах має бути в середньому 27,5 в кожному класі, щоб навчальний заклад отримував державну субвенцію. Я згоден з активістами в тому, що Запоріжжя майже ніколи не виконувало ці показники, але є різниця не виконувати ці показники по 5 школам і дофінансовувати їх, або не виконувати по 50. Якщо раніше ми дофінансовували 10-20 мільйонів, то в цьому році нам треба знайти понад 200 млн гривень, щоб заплатити вчителям з місцевого бюджету. Якщо ми нічого не будемо робити, то наступного року ця цифра подвоїться», — прокоментував рішення заступник міського голови Сергій Білов.

Наразі йдеться про закриття гімназій №14, 17, 30, 39, 81, початкових шкіл «Гармонія-плюс» та «Злагода», ліцеїв №105, «Промінь», а також дошкільних закладів №129, 131, 143, 205, 210.

Навколо цього питання розгорівся справжній скандал. Зокрема, батьки школярів зібралися у приміщенні міської ради та вимагали не закривати школи, в яких навчаються їхні діти.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам