Як скористатися державною програмою, розповіли в партії «Слуга Народу».
Початок навчально року – це зазвичай серйозне навантаження на родинний бюджет, особливо в умовах війни. Але не в цьому році.
В партії «Слуга Народу» розповіли, що вже найближчим часом кожна українська родина, яка відправляє дитину в перший клас у звичному офлайн-форматі, може отримати разову виплату 5 тис грн від держави – так званий «Пакунок школяра». Кошти призначені для придбання канцелярських товарів та книжок, дитячого одягу й взуття. Отримати виплату можуть батьки або офіційні представники першокласників, включно з дітьми-сиротами, які навчаються в закладах України.
«Пакунок школяра – це не просто виплата. Це інвестиція в наших дітей і в майбутнє країни. Ми хочемо, щоб кожна дитина починала шкільний шлях з гідними умовами. Для багатьох родин ця підтримка – шанс забезпечити дітям усе необхідне, не обираючи між зошитом і взуттям», — зазначила очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Як отримати «Пакунок школяра». Після зарахування дитини до першого класу через спеціальну систему, один із батьків (або уповноважена особа) отримає push-сповіщення в застосунку «Дія» з пропозицією оформити допомогу. Далі необхідно підтвердити згоду та обрати банк для відкриття віртуальної «Дія.Картки». Якщо ж «Дія» відсутня, оформити заявки можна у відділенні Пенсійного фонду
Витратити кошти можна лише в безготівковій формі за карткою та лише в магазинах із потрібними категоріями товарів (канцелярія, одяг, взуття для дітей )
В партії «Слуга Народу» впевнені, що така допомога знижує фінансове навантаження для батьків під час підготовки до школи. Така підтримка спрямована на стимулювання сімей залишатися в Україні. І, найголовніше, що виплата не впливає на призначення житлових субсидій чи інших соціальних виплат.
Безкоштовні обіди
В партії «Слуга Народу» розповіли, що для держави також дуже важливо зробити комфортним перебування дітей в закладах освіти. Саме тому в цьому році на безкоштовне харчування учнів 1-4 класів виділені рекордні 2,8 млрд грн. Понад 1,6 млн дітей вже отримують безкоштовні обіди, а з вересня ця практика пошириться на всіх учнів, незалежно від віку, які живуть на прифронтових територіях. Крім того, 1,2 млрд грн спрямовано на модернізацію шкільних їдалень.
Зручні автобуси
В партії «Слуга Народу» нагадали, що в цьому році влада закупить близько 600 шкільних автобусів, що загалом дасть змогу підвозити понад 30 тисяч учнів. На ці потреби в державному бюджеті закладено 1,6 млрд грн. Таким чином, навіть у найвіддаленіших куточках нашої країни діти матимуть доступ до освіти. Варто зазначити, що закуповувати планується автобуси українського виробництва, це дасть змогу розвивати вітчизняний автопром.
«Профільна» реформа освіти
Що ж стосується учнів старших класів, в партії «Слуга Народу» розповіли, що з 2027 року підходи до їхнього навчання суттєво зміняться. Зокрема, старшокласники зможуть обирати профіль навчання і предмети, керуючись власними інтересами та планами на майбутнє. Це дозволить дітям усвідомлено підходити до вибору професії. Ці зміни закладені в основу «Профільної» реформи, над якою зараз працює Уряд. Реформа передбачає запровадження 12-річної системи освіти. Учні здобуватимуть початкову освіту в початковій школі, базову середню – у гімназії, а профільну – у ліцеї, переважно відокремленому закладі освіти.
В «Слузі Народу» додали, що в цьому році влада перерозподілила 500 млн грн на матеріально-технічне оснащення шкіл. Ці гроші підуть на фінансування засобів і технологій для забезпечення профілювання, а також мають забезпечити професійний розвиток учителів. Загалом фінансування Нової української школи збільшено майже вдвічі – 2,15 млрд грн у порівнянні з 1,5 млрд у 2024 році.
«Наша мета – створити систему постійної підтримки родин з дітьми на всіх етапах їхнього зростання – від перших днів життя й аж до моменту, коли молода людина стає самостійною», — підкреслила очільниця «Слуги Народу» Олена Шуляк.
Доплати вчителям
В партії «Слуга Народу» розповіли, що в 2025 році державна підтримка охопила також і вчителів – близько 500 тисяч освітян вже отримують щомісячні надбавки в 1000 грн, а з вересня, тобто з початку нового навчального року, ця сума зросте вдвічі – до 2000 грн кожному вчителю. Загалом фонд оплати педагогів на цей рік складає 115 млрд грн. Також держава передбачила кошти на професійне зростання вчителів та підвищення їхньої кваліфікації.