У Запоріжжі почала працювати перша підземна школа. Її збудували на глибині 7 метрів. Навчальний заклад оснащений монолітним залізобетонним покриттям і здатен витримувати ракетні удари. Має 16 класів, буфет та зону відпочинку. Одночасно вміщує до 500 людей.
Наразі підземна школа працює у тестовому форматі – учнів та їхніх батьків знайомлять із новим навчальним закладом. У стандартному оффлайн-режимі школа почне працювати 1 січня 2025 року.
Тут навчатимуться учні 1-9 класів однієї з гімназій Запоріжжя, яка з початку повномасштабного російського вторгнення працювала онлайн через відсутність належного укриття.
«Заплановано 500 людей у зміну. Дві зміни – тисяча людей. Наразі у нашій школі 654 дитини. У місті Запоріжжі перебуває 436 дітей. І майже 80% вже побували у новій школі. Ми провели екскурсії. Зараз тестуємо це приміщення, будемо організовувати навчання. З 1 січня ми заходимо повністю – працюємо п’ять днів на тиждень», — розповіла директорка гімназії Людмила Златова.
Вона додала, що у вільний від занять час, а також у вихідні дні на території підземної школи працюватимуть гуртки і секції для дітей.
Підземну школу зведено спільним коштом субвенції Міністерства і науки України (80%) та місцевих, обласного і міського, бюджетів (20%). Будівництво тривало пів року, загалом було витрачено 113 мільйонів гривень, каже начальник обласної військової адміністрації Іван Федоров.
Наразі в Запорізькій області будують ще 10 таких шкіл. Разом вони зможуть прийняти понад 8000 дітей.
«До кінця року закінчимо будівництво ще чотирьох шкіл. Навчальний процес, ймовірно, розпочнеться у двох, бо меблі доїдуть трохи пізніше, в січні. Типовий проєкт такої школи на 1300 квадратних метрів, приблизно він вартує 110–115 мільйонів гривень. Може відрізнятись через тип ґрунтів, геодезію, підземні води. Оскільки ми будувалися в 30 кілометрах від лінії фронту, то той типовий проєкт, який ми отримали від ЮНІСЕФ, трохи вдосконалили в частині товщини перекриття. Що може витримати 90% видів озброєння, які використовує ворог», — резюмував голова Запорізької ОВА.