НовиниПідтримуючи місцевих виробників

Підтримуючи місцевих виробників

-

Підтримуючи місцевих виробників

У нашому рідному місті Запоріжжі існує багато підприємств, про які ми можемо навіть не здогадуватись. Цікаві ідеї, товари та послуги не завжди легко можуть зайти на ринок, проте сьогодні у них є більше можливостей завдяки певним проєктам. У вересні відбулася конференція учасників і організаторів проєкту «Просування та популяризація місцевих товаровиробників». Учасниками стали 40 бенефіціарів, які зможуть скористатися послугами підрядної компанії, що виграла тендер. 

Проєктом передбачається, що місцеві крафтові виробники, представники малого та середнього бізнесу, отримають допомогу у рекламуванні свого товару чи послуги під логотипом «Made in Zp», що у перекладі означає «Зроблено в Запоріжжі». 

Цей спеціальний бренд був розроблений для просування саме запорізьких товарів. Під таким логотипом у Запоріжжі проходив фестиваль-ярмарок, присвячений Дню підприємця. Партнерами проєкту, які підтримали цю ініціативу, стали обласна адміністрація, РФПП, Бізнес-Союз «Порада» та самі підприємці, які висловили свої бачення та побажання з приводу того, чого вони чекають від участі в ньому.

Учасники проєкту – місцеві виробники, частина з них виробляє товари, а частина надає певний спектр послуг. Завдяки такій ініціативі пересічні жителі Запорізької області можуть дізнатися про компанії, які не тільки працюють для розвитку нашого краю, але й піклуються про якість своїх послуг та товарів. 

Одним з учасників цього проєкту є ТМ «Добра Хата», яка активно співпрацює з редакцією газети «Горожанин-Інформ». Про особливу якість та дбайливий відбір постачальників продукції ви знаєте, все зрозуміло без слів! Компанія вже багато років на ринку та невпинно слідкує за кожною партією, адже керівництво знає, що перш за все для людей важлива висока якість та низька ціна!

Інший приклад учасника «Made in Zp» – унікальна для нашого краю равликова ферма Zap.Ravlik. Це підприємство – ферма, де народжуються їстівні равлики. На ній продають як найсвіжішу ікру, яка нагадує перли, так і заморожені напівфабрикати – равлики з начинками. 

Таке чудове місце знаходиться в передмісті Запоріжжя на березі річки Дніпро. Компанія спеціалізується на вирощуванні равликів – популярного делікатесу в Європі, який швидко стає популярним в Україні серед гурманів. Засновники компанії вважають своєю місією підвищення обізнаності населення та впровадження культури споживання равликів в межах України. Люди мають зрозуміти, що равлики неймовірно смачний та корисний делікатес, визнаний в Європі вже багато століть.

Як ви ставитесь до соняшникового насіння? Лускали? ТМ «Лускунчик-Смакунчик» також долучилася та стала учасником проєкту «Made in Zp». Це підприємтво виготовляє та реалізує 12 видів смаженого насіння соняшника, що зростає на полях Запорізької області. В асортименті – смачні і кращі в своєму роді сорти насіння «Лакомка» і «Горішок».

Преміальна якість продукції – це результат високих вимог, які передбачають ретельний відбір насіння і експертизу готової продукції в атестованій незалежній лабораторії. Весь багатоступінчастий контроль підтверджують сертифікати якості. А головне, що це насіння не тільки високої якості, але й рідне, вирощене у нашій області.


Про сам проєкт, його мету та засоби, якими володіють учасники, розповів детальніше генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва у Запорізькій області Володимир Степаненко.

  • Володимир, ви працюєте генеральним директором РФПП, поділіться своєю думкою про проєкт «Made in Zp».
  • Я керую організацією, яка, згідно з законом, головний реалізатор програм з розвитку та реалізації підтримки підприємців. Кожного року на програму виділяють кошти з обласного бюджету. Раз у декілька років приймають також програму, у якій присутні напрямки роботи, та на які виділяють кошти. Відповідно, кожного разу, коли ми приймаємо програму, то визначаємо напрямки роботи нашої організації та обласної влади для розвитку малого та середнього підприємництва, як рушівної сили розвитку економіки в регіоні. Серед наших постійних пріоритетів були і залишились підтримка молодіжного підприємництва, підтримка туризму та зеленого туризму, сільскогосподарчої сфери, а також виробничої сфери. Протягом двох років ми працюємо над проєктами та програмами, які сприяють розвитку місцевого товаровиробника.
  • Чому ви зробили акцент саме на місцевого товаровиробника?
  • Своє виробництво – це свої робочі місця, податки у місцевий бюджет. Коли наповнюють місцевий бюджет, ці кошти, відповідно, витрачають на лікарні, школи, дороги і таке інше. Наше законодавство напряму забороняє лобіювання інтересів. Ми маємо завжди знаходитись у ринкових відносинах – головну роль грає співвідношення ціна-якість. Так склалися обставини, що у нас в Запоріжжі витіснили більшість місцевих виробників, зайшли великі виробники з інших областей. Наших виробників майже не пускають у великі мережі магазинів, не пускають у інші області. Громадськість обурена таким станом речей. Обласна влада активно підтримує наші ініціативи з допомоги місцевим підприємцям.
  • У вас вже були спроби допомогти брендам чи це перша ініціатива?
  • До цього був проєкт «Купуй запорізьке – обирай своє», але він не зміг досягти усіх покладених на нього сподівань.
  • Як ви почали новий проєкт «Made in Zp»?
  • Завдяки депутатці Запорізької обласної ради Ірині Лех, а також організації захисту прав підприємців бізнес-союз «Порада» ми почали захід? реалізацію якого заплановано протягом 3-х років. Це проєкт з підтримки місцевих виробників. Крім цього ми запустили на постійній основі ярмарок брендів і товаровиробників. Цього року ми провели його вперше. Він виявився надзвичайно успішним. Проводили ми його у парку «Дубовий гай». Вже передбачено кошти для проведення цього заходу у наступному році, зі збільшеним бюджетом.
  • На що спрямований цей проєкт?
  • Одним з напрямків цього проєкту є популяризація місцевих товаровиробників. На цей захід виділяє кошти обласний бюджет. В проєкті визначили такі технічні завдання як проведення двох конференцій. Одну з них у форматі офлайн ми вже провели. У нашому проєкті 40 бенефіціарів. Саме вони є кінцевими споживачами наших послуг. Бенефіціарів обирали на конкурсних засадах. З 80 бажаючих ми відібрали 40.
  • Які вимоги були до конкурсантів?
  • Це мав бути офіційно зареєстрований суб’єкт господарювання, який веде свою діяльність у Запоріжжі. Сплачувати податки. Кожного року офіційно збільшувати кількість працівників. Також обов’язковою умовою було виготовлення якісної продукції, або надання якісних послуг. Ще однією з умов було приведення прикладів самостійної спроби рекламування та популяризації свого підприємства.
  • Конкурсантів відбирали лише з Запоріжжя?
  • Ні, у конкурсі приймали участь підприємці з усієї Запорізької області. Усі вони були зібрані з різних куточків області: Запоріжжя, Гуляйполе, Мелітополь.
  • Чи був перелік певних товарів або послуг, які можуть брати участь у конкурсі?
  • Це мали бути легальні послуги та товари – крім алкоголю, його рекламу обмежено законом. Серед учасників нашого проєкту багато різних видів послуг і товарів. Це як продовольчі товари, так і туризм. Також серед послуг, які надають наші конкурсанти, присутні і медичні послуги, вивіз сміття. Усі ці підприємці розвивають місто.
  • Для чого взагалі необхідні конференції?
  • На вступній конференції кожен з бенефіціарів виступив, розказав про плани на майбутнє та презентував свою продукцію або послуги. Завдяки цьому ми почали рухатись вперед та всебічно допомагати підприємцям у їх прагненнях.
  • Ви кажете про допомогу, у чому вона полягає?
  • Ми допомагаємо всебічним просуванням у соціальних мережах. Нам надають матеріали, зазвичай тексти та фотографії, а ми вже займаємося просуванням. В нас вже встановлено білборди на трасі в районі Василівки. Також нам вже пообіцяла Запорізька міська влада виділити соціальні сітілайти, білборди. 
  • Які в вас плани на наступний рік?
  • У вересні цього року проєкт охоплював популяризацію місцевих брендів на Запорізьку область. У наступному році будемо додатково популяризувати по всій Україні. Третій рік будемо розповсюджувати рекламу й за межами України, з метою розповсюдження інформації й у закордонних партнерів нашої держави.
  • Чи конкурентоспроможні наші виробники?
  • Так, у нас вже існують виробники, товари яких унікальні, і вони вже торгують з закордонними партнерами, але про них все ще недостатньо знають. Навіть в Україні ми не завжди знаємо, що певний бренд насправді виготовляють у Запоріжжі. Наприклад, «Добра Хата» працює не тільки у Запоріжжі, а й на заході України.
Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам