НовиниПільги для учасників бойових дій: у ПФУ пояснили, що...

Пільги для учасників бойових дій: у ПФУ пояснили, що робити, якщо військовий не може особисто звернутися за допомогою

-

Пільги для учасників бойових дій: у ПФУ пояснили, що робити, якщо військовий не може особисто звернутися за допомогою

Що робити, якщо військовий не може особисто звернутися за пільгами? Як отримати необхідну довідку чи подати заяву до Пенсійного фонду без черг і походів до відділень? Про це розповідають фахівці ПФУ у нашій постійній рубриці «Питання-відповідь».

Чи може дружина учасника бойових дій, який раніше не отримував пільги на житлово-комунальні послуги та перебуває на військовій службі, звернутися за пільгою від імені військовослужбовця?

Відповідь: Якщо пільговик із поважних причин (військова служба, хвороба, інвалідність тощо) самостійно не може звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України, подати заяву на призначення пільг від імені ветерана війни можуть члени його сім’ї (виключно). Зокрема, зробити це може дружина (постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395 «Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу»).

Для призначення пільги особа, яка звертається, має надати до органів Пенсійного фонду України такі документи:

  • спрощену заяву про взяття на облік ветерана війни і надання йому пільг за експериментальним проєктом (постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395); або
  • заяву про внесення відомостей до Реєстру пільговиків (постанова Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117);
  • заяву про надання пільг (постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373);
  • копію посвідчення ветерана (або е-посвідчення ветерана).

Які послуги можна отримати за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України та мобільного застосунку «Пенсійний фонд»? 

Відповідь: Пенсійний фонд України, використовуючи сучасні цифрові технології, надає широкий спектр електронних послуг та онлайн-сервісів для зручного і швидкого обслуговування громадян.

За допомогою вебпорталу електронних послуг та мобільного застосунку «Пенсійний фонд» користувачі у будь-який час можуть:

  • контролювати свої персональні дані, що впливають на розмір виплат;
  • переглядати інформацію з власної пенсійної справи;
  • перевіряти дані щодо набутого страхового стажу та сплати роботодавцями страхових внесків;
  • отримувати необхідні довідки;
  • подавати заяви та звернення з питань компетенції Пенсійного фонду України.

Дистанційне обслуговування відбувається завдяки сервісам «Кабінет страхувальника», «Електронний лікарняний», «Електронне пенсійне посвідчення», «Пенсійний калькулятор» тощо.

Через електронні сервіси також можна подати та перевірити дані з власної оцифрованої трудової книжки, роздрукувати довідку з QR-кодом (аналог паперового документа, підписаного в органах Пенсійного фонду України), автоматично оформити пенсію, подати документи на отримання субсидії на житлово-комунальні послуги.

Щоб скористатися онлайн-обслуговуванням, необхідно зареєструватися на вебпорталі електронних послуг за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або через «Дія.Підпис».

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам