АналітикаПолітичний нокаут путінського режиму

Політичний нокаут путінського режиму

-

Політичний нокаут путінського режиму

Андрій Владов, огляд ЗМІ
Візит до України президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена продемонстрував, наскільки Україна стійка та важлива для всього світу.

«Сьогоднішній день був символічним. 362-й день повномасштабної війни, а ми у нашій вільній столиці нашої вільної країни приймаємо з візитом нашого потужного союзника – президента Сполучених Штатів Америки – й говоримо з ним про майбутнє України, наших відносин, усієї Європи та глобальної демократії. Це показник, наскільки Україна стійка. І наскільки Україна важлива для світу. Дев’ята річниця найстрашніших днів Майдану, річниця початку російської агресії проти нашої держави, коли залишалося зовсім небагато часу до окупації нашого Криму. А зараз, через дев’ять років після того, ми більше ніж будь-коли впевнені, що  справедливість все ж таки буде відновлено», – сказав президент Володимир Зеленський.

Він наголосив, що держава-агресор, яка послідовно йшла до того, щоб стати державою-терористом, відповідатиме за свої злочини. «Відповідатиме завдяки зусиллям України й усіх наших партнерів, усього вільного світу, всіх, хто зараз допомагає нам захищати нашу незалежність, свободу й міжнародний правопорядок.
Ми переможемо в цьому історичному протистоянні. Коли президент Байден – тоді віце-президент – у грудні 2015 року звертався до Верховної Ради України, він підкреслив дуже важливу річ: не буде перебільшенням сказати, що надії всіх волелюбних людей по всьому світу – з нами, з українцями, бо так багато залежить від успіху нашого крихкого експерименту з демократією. Залежить для нашої держави, для всієї Європи – вільної та в мирі. Для всього світу, де демократія під загрозою», – зазначив Зеленський.

Він також наголосив, що зараз є абсолютна впевненість в тому, що немає нічого, що могло б похитнути нашу демократію. «Жоден елемент українського життя вже не є й ніколи не буде крихким. І наша міцність – це потужний внесок у міцність усіх волелюбних націй в світі», – заявив президент.

Що продемонстрував захід

Більше того, як важає міністр закордонних справ України (2007−2009) Володимир Огризко «Путін сьогодні отримав «удар під дих» політичний, дипломатичний, емоційний — який хочете. Чому? Бо це означає: Байден, а в його особі Захід, продемонстрував Путіну, що його не бояться. Київ — у досяжності російських ракет.
Але попри це все, і, особливо, зважаючи на рівень безпеки, який вимагається для президента США, цим знехтували. Фактично, американці кажуть Путіну «ми не боїмося твоєї загрози, твоя загроза — це фікція. Ми цього боялися, але за рік зрозуміли, що твоє опудало під назвою друга армія світу є лише опудалом», – інформує UAINFO.org.

«Зараз, попри оголошення лише про певні види озброєнь, буде обговорюватись все те, що допоможе Україні перейти у контрнаступ і почати реальне звільнення територій. Чи це означає, що в Америці підтримують ідею повного розвалу Росії після нашої перемоги? Поки що навряд чи. Тобто дати Україні відновити свою територіальну цілісність — так. Дати Україні розламати імперію — ні. Щонайменше, поки що», – заявив Володимир Огризко.

Також український дипломат розповів журналістам, що відбувається в Москві. Головна задумка путінського виступу полягала в тому, мовляв, «ми будемо продовжувати свій переможний наступ, нас не залякати, Росія буде на боці (з їхньої точки зору) правди і справедливості». Тепер, думаю, їм доведеться змінювати тональність виступу. Бо візит Байдена є чіткою демонстрацією того, що Захід є непохитним, і якщо навіть президент США ризикує перебувати сьогодні в Києві, це означає, що, ризик виправданий. Тому, думаю, заклик Путіна до тих самих китайців чи північних корейців, чи іранців (якщо таке відбудеться) просто повисне в повітрі. Бо для всіх тих, хто ще думає про підтримку Росії, цей візит Байдена є дуже неспростовним доказом того, що гратися тут не варто, Захід стоїть міцно на захисті України і на боці України».

Стосовно довгих років війни

На пресконференції у Києві від Байдена прозвучали слова «ми знаємо, що попереду важкі дні, тижні та роки. Мета Путіна — стерти Україну з карти». Що це може означати, «попереду важкі роки»? На думку Володимира Огризко, років війни, безумовно, не буде. Це очевидно і це ясно для всіх. Часу і зусиль для «років війни» у нас просто немає. Тому, думаю, будуть не роки війни, а місяці для того, щоб переломити її хід. І тут роль США є визначальною.

І якщо Байден звідси поїхав із твердим переконанням, що до танків, які теж були свого роду темою, закритою для обговорення, але потім стали темою танкової коаліції, додасться тема не винищувачів, а в першу чергу, далекобійних ракет, а на другому етапі винищувачів, то тоді це не будуть роки абсолютно точно. Бо якщо українська артилерія покриватиме Крим і повністю Донбас, то тоді питання звільнення української території буде вимірюватися явно не роками, а тижнями.

Чи є загроза з Китаю

На думку багатьох аналітиків, Китай запропонує 24 лютого, як і обіцяв, мирний план, що, підіграватиме московській лінії і передбачатиме відвід російських військ на лінію станом на 23 лютого 2022 року, при тому, що Крим і Донбас залишаються під Росією, і на цій основі вiдбудеться заморожування конфлікту, і мирні переговори, які мають, на думку китайців, поставити крапку у цій війні. Це може бути головною метою візіту очільника МЗС Китаю Ван І до Москви. Із цим Китай виступатиме 24 числа, як і пообіцяв, для того, щоб продемонструвати свою миролюбність. А заяви про те, що Китай виступає за територіальну цілісність, залишаться на потім, щоб, мовляв, «спірні території» підлягатимуть додатковому обговоренню на мирній конференції.

Китай має дуже хитру позицію. Він зрозумів, що Росія більше не гравець, і йому треба мати Росію більш-менш цілісною для того, щоб отримувати від неї дешеві енергоресурси (що вже зараз і відбувається), і йому зовсім не потрібні ніякі тектонічні зміни в РФ, бо невідомо, що буде на її руїнах, як треба буде вибудовувати відносини з тими, хто прийде до влади в тих, чи інших регіонах РФ. А з другого боку, Китай буде цю свою «миролюбність» продавати на Захід, мовляв, «ми справді хочемо, щоб війна закінчилася, тому давайте будемо думати про співпрацю, а не про боротьбу Китаю зі США чи Китаю із Заходом. Тож ми пропонуємо справді хороший миролюбний варіант.
Китай продовжуватиме гру «і вашим, і нашим» і саме для цього видаватиме оці псевдомиролюбні ініціативи, щоб, задобрити з одного боку Путіна, а з іншого боку, не
зіпсувати відносини із Заходом.

На полі бою буде все гаразд 

Україна має потенціал відновити ініціативу на полі бою в 2023 році за умови достатньої та своєчасної підтримки з боку країн-союзників. Про це йдеться в звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW). Вони відзначають заяву президента Володимира Зеленського щодо важливості для України оборони Бахмута, але «не будь-якою ціною». Зеленський і міністр оборони Олексій Резніков також підкреслили, що українські війська продовжують готуватися до контрнаступу найближчим часом.

ISW дотримуються думки, що рішення України захищати Бахмут є стратегічно обґрунтованою спробою стиснути російські війська на окремій ділянці фронту та розбити їх. «Російське військове командування може визнати, що Росія не має бойового потенціалу, щоб досягти адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей у короткостроковій перспективі, і, ймовірно, намагається поспішити з деякими запланованими реформами, перш ніж Путін знову розчарується в нездатності російського МО забезпечити значні досягнення», – йдеться в повідомленні.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам