НовиниКоролева Великобританії Єлизавета II померла: все, що відомо зараз

Королева Великобританії Єлизавета II померла: все, що відомо зараз

-

Королева Великобританії Єлизавета II померла: все, що відомо зараз

8 вересня на 97 році життя померла Єлизавета II, королева Великобританії та королівств Співдружності з Віндзорської династії, верховний головнокомандувач збройних сил Великобританії, верховний глава Церкви Англії, Глава Співдружності Націй.

Про це повідомила пресслужба Букінгемського палацу.

Королева померла у колі своїх дітей та онуків у замку Балморал, Шотландія, де традиційно проводила літню відпустку. Відомо, що останнім часом Єлизавета мала проблеми зі здоров’ям, через які вона пропустила багато важливих заходів і делегувала свої повноваження принцу Чарльзу та іншим високопоставленим членам сім’ї.

У Великій Британії оголосили національну жалобу, яка триватиме 10 днів. На воротах палацу вивісили оголошення про смерть її Величності та приспустили всі прапори.

Британський трон згідно із законом переходить 73-річному принцу Чарльзу. За інформацією The Guardian, офіційно його проголосять королем у Сент-Джеймському палаці в Лондоні, як тільки це буде можливо. Він взяв ім’я Карла III, це підтвердила вестмінстерська резиденція членів британської королівської родини.

Яким було правління королеви?

Єлизавета II була однією з довгоправлячих монархів в історії – правила 70 років. Вона зійшла на трон 2 червня 1953 року у Вестмінстерському абатстві, через 16 місяців після смерті батька, короля Георга VI. Вона була першим британським монархом, коронацію якої транслювали по телебаченню.

За час її правління у Великій Британії змінилося 15 прем’єр-міністрів. Першим був Вінстон Черчілль, а останньою – Ліз Трасс, призначення якого вона встигла затвердити 6 вересня.

У листопаді 1947 року Єлизавета, будучи ще принцесою, вийшла заміж за принца Філіпа, який на той час був офіцером британського флоту, членом грецької та датської королівських династій. У шлюбі вони прожили 73 роки. Проте минулого року, у квітні 2021 року, принц Філіп помер за два місяці до свого 100-річного ювілею.

Королева Єлизавета II під час свого правління застала безліч знакових історичних подій. Наприклад, розпад Британської імперії, створення Співдружності націй, операції з боротьби з тероризмом та сепаратизмом у Північній Ірландії, входження Великобританії до Євросоюзу та вихід із нього. Авторитет Єлизавети II у британських правлячих колах та народі був безумовним завдяки тривалому терміну її правління, тому до останніх років свого життя вона відігравала ключову роль у британській політиці.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам