НовиниУ Запоріжжі працює Центр допомоги врятованим: які послуги надають

У Запоріжжі працює Центр допомоги врятованим: які послуги надають

-

У Запоріжжі працює Центр допомоги врятованим: які послуги надають

Що робити, якщо пережив окупацію, зазнав будь-якого роду насильства, втік з-під бомб і обстрілів ворога, а як бути далі — не знаєш? До кого можна звернутися, на яку допомогу розраховувати і як подолати травму та продовжити рухатися далі до перемоги України над російським агресором?

З перших днів повномасштабної війни люди стали фундаментом стійкості України. Збереження їхнього фізичного та ментального здоров’я не менш важливе, ніж захист українських міст від агресивних дій ворога. Саме тому в Україні створюють мережу Центрів допомоги врятованим.

У чотирьох українських містах — Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Києві — відповідні центри вже розпочали свою роботу. На їх базі працюють професійні команди психологів, юристів, соціальних працівників. Фахівці якісно й безоплатно допомагають людям вийти зі стресового стану, знайти внутрішню опору й розуміння, що конкретно робити, щоб адаптуватися до нових умов і повернути собі нормальне життя. Незабаром планується відкриття ще одного Центру допомоги врятованим у Чернівцях.

Як це працює?

Українцям, які були вимушені залишити домівку й переїхали в чуже місто, досить складно самостійно зорієнтуватись у питаннях оформлення необхідних документів, дізнатися про доступну фінансову, гуманітарну, психологічну, медичну допомоги, знайти житло чи роботу — з усім цим допомагають розібратися фахівці центрів.

В усіх Центрах допомоги врятованим надають комплексну фахову допомогу:

  • психологічну,
  • юридичну,
  • інформаційну (де і яку гуманітарну допомогу можна отримати, як стати на біржу праці, як влаштувати дитину у навчальний заклад, як і де скористатися державними послугами й так далі).

Серед працівників центру є й ті, хто пройшов через подібні історії — втік від окупації й на власному досвіді пережив почуття й проблеми тих, кому сьогодні потрібна допомога та підтримка.

Досить частими є випадки, коли, рятуючись від ворога, люди приїздять навіть без паспорта. Юристи центрів допомагають пройти всі відповідні процедури з відновлення документів: правильно оформити запити, скласти лист, заповнити бланки; допомагають знайти нотаріуса. У випадку, якщо людина пережила насильство, їй пояснять права постраждалої особи, допоможуть зі складанням заяв та позовів і навіть представлятимуть інтереси потерпілого (-ї) в суді.

Працівники Центрів допомоги врятованим підкреслюють, що для них немає неважливих проблем, із якими звертаються люди. Вони допомагають із пошуком будь-якої інформації — інколи це може бути навіть пояснення, як доїхати до потрібного місця, якщо людина поки погано орієнтується й не знає міста або іншого населеного пункта.

Звернутися до Центрів допомоги врятованим можна за такими адресами:

  • Запоріжжя, проспект Соборний, 106 пн – сб з 9:00 до 16:00, тел: +38 (050) 463 16 29
  • Львів, Львівський палац мистецтв, вул. Миколи Коперника, 17, пн – пт з 10:00 до 18:00, тел: +38 (067) 600 32 69, +38 (050) 777 22 19
  • Дніпро, Крутогірний узвіз, 21, Центр сучасного мистецтва DCCC, пн – пт з 9:00 до 16:00, тел: +38 (099) 245 21 21
  • Київ, вул. Ю.Іллєнка, 20, пн-пт з 9:00 до 17:00, тел: +38 (066) 170 48 90

За матеріалами віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за сприяння Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні — UNFPA Ukraine.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам