Анна Перекрест
Асоціація міст України представила електронне видання «Практичний посібник для громад». Видання складається з п’яти модулів, які пропонують типові алгоритми дій, а також зразки рішень місцевих рад та їх виконавчих органів. Про це повідомили на офіційному сайті асоціації.
Модуль 1. Типовий статут територіальної громади
У цьому модулі є методичні рекомендації щодо розроблення статуту територіальної громади, приблизна структура статуту, де визначено права, обов’язки, форми участі жителів громади у розв’язання питань місцевого значення, засади громадського контролю та звітування посадових осіб місцевого самоврядування тощо.
Модуль 2. Процедурні питання організації роботи органів місцевого самоврядування
В ньому розміщені типові документи: регламент сільської, селищної, міської ради; положення про постійні комісії та регламент виконавчого комітету сільської ради. Важливо, що у цих документах враховано врегулювання порядку проведення засідань колегіальних органів ради в режимі аудіо- та відеоконференцій.
Модуль 3. Організація роботи виконавчих органів місцевого самоврядування
Тут можна знайти приблизні положення основних відділів та управлінь сільської, селищної міської ради, проєкти рішень сільської, селищної, міської ради про затвердження структури виконавчих органів, розподіл обов’язків між головою та його заступниками.
Модуль 4. Алгоритм основних дій з реорганізації органів місцевого самоврядування
У цьому модулі можна знайти алгоритм основних дій з реорганізації органів місцевого самоврядування, які мають на меті висвітлення суті процесу, черговості, змісту та особливостей окремих дій відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» (№3651-д).
Модуль 5. Стратегічний план розвитку громади
Тут зібрана загальна інформація про стратегічне планування розвитку громади та приклад Стратегії сталого розвитку громади м. Буча Київської області.
Над посібником працювали аналітики та експерти Асоціації міст України, фахівці Мінрегіону, Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, фахівці й експерти у сфері місцевої демократії та статутної нормотворчості.
Знайти всі 5 модулів електронного посібника можна за посиланням.