Про позачергове засідання Верховної Ради

0

Віталій Бала, директор Агенції моделювання ситуацій

23 лютого відбулось позачергове засідання Верховної Ради. Український парламент зібрався, щоб розглянути тільки одне питання, і це зовсім не питання вакцинації чи заходів по боротьбі з Ковід-19. Виявляється, шо для України найнагальнішим питанням є працевлаштування виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка.

Президент Зеленський повернув до Верховної Ради закон №4531 про відновлення конкурсів на держслужбі, щоб прибрати норми закону, що обмежуть виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною. До пропозицій президента дослухались 267 депутатів, які проголосували за закон у цілому.

Цікавою була позиція спікера Дмитра Разумкова. Він, ставлячи на голосування поправки і закон у цілому, закликав підтримати, але сам не голосував. Невже у нього зламалась система голосування чи він також розуміє всю абсурдність таких рішень під конкретну обсобу, яку Верховна Рада вже двічі не призначали на посаду міністра енергетики?

З виступів, які передували голосуванню, тільки Юлія Тимошенко назвала Юрія Вітренка корупціонером та не соромилась у висловлюваннях на його адресу. Це логічно, бо вона таки розбирається у питаннях енергетики загалом та газу зокрема.

Важко зрозуміти логіку дій Зеленського, який, нехтуючи позицією Верховної Ради, так переймається працевлаштуванням Юрія Вітренка. Така позиція президента не тільки вносить непорозуміння у самій фракції партії «Слуга народу», а й фактично позбавляє його маневру щодо створення коаліції разом з фракцією «Батьківщини», про яку часто говорили останнім часом.

Як я раніше зазначав, у Зеленського є три варіанти поведінки для спроби зупинення падіння власного рейтингу Перший варіант — це проведення дочасних парламентських виборів, до речі, ніби погрозую розпуску парламенту він і мобілізував сьогодні 226 голосів у фракції «Слуга народу». Але тоді прийдеться робити коаліцію у наступному параламенті.

Другий варіант — це створення коаліції у чинній Верховній Раді, і формується уряд, де будуть працювати люди з досвідом і компетентно почнуть боротись з загальною кризою, яка вже для всіх очевидна. І мова у першу чергу йде про економіку та Ковід-19.

І третій варант, коли президент робить вигляд, що все ніби добре і ситуація погіршується настільки, що дочасні вибори будуть неминучі, а рейтинг Зеленського зійде нанівець.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь