В Запоріжжі презентували соціальний проєкт з оздоровчої реабілітації й адаптації ветеранів війни та військовослужбовців. Автором методики виступив запорізькийт спортсмен та громадський діяч Денис Силантьєв. Фінансову підтримку проєкту «Вільні хвилі» у Запоріжжі забезпечує компанія Метінвест в координації з комбінатом Запоріжсталь та ГО «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій».
Пілотний запуск проєкту відбувся 16 липня у одному із басейних комплексів Запоріжжя. Мета унікальної програми «Вільні хвилі» – через заняття плаванням нормалізувати стан здоров’я, сприяти фізичній, психологічній та оздоровчій реабілітації ветеранів війни та військовослужбовців.
«Найкращим проявом подяки та поваги до захисників України є турбота про них, пошук та втілення рішень, які допоможуть воїнам адаптуватися до цивільного життя після повернення із фронту. Програма Метінвесту з адаптації ветеранів передбачає адресну та багатокрокову систему підтримки людей, що мають бойовий досвід. «Вільні хвилі» – це більше ніж просто реабілітація: це великий крок до оздоровлення наших ветеранів – фізичного та ментального», – зазначив генеральний директор Запоріжсталі Роман Слободянюк.
В межах проєкту у Запоріжжі буде проведено 48 тренувань зі 100 ветеранами. Програма занять включатиме в себе адаптаційні методики, розроблені Денисом Силантьєвим, чемпіоном Світу та Європи з плавання, чотирикратним володарем Кубку світу, срібним призером Олімпіади. Тренером програми виступить заслужений тренер України з плавання Сергій Проняєв.
Згодом пілот розшириться і на Кривий Ріг. Сукупно у двох містах до занять планують залучити до 400 ветеранів та військовослужбовців. Для учасників програми заняття будуть безкоштовними, усі витрати бере на себе група Метінвест. Безбар’єрний доступ до тренувань забезпечується завдяки закупленим в межах програми мобільним підйомникам-ліфтам. Загальне фінансування першого пілотного сезону склало майже 1,3 млн гривень.
«У процесі реабілітації ветеранів фізична активність на воді виступає не лише як засіб фізичного відновлення, але й як важлива складова психологічного оздоровлення. Тільки відновивши сили та ментальну гармонію, ми можемо розраховувати на повноцінну реінтеграцію наших захисників в цивільне життя. Ми врахували і потреби людей з інвалідністю: в межах проєкту були закуплені та передані басейнам мобільні підйомники, що забезпечить зручний доступ до водних занять», – зауважив запорізький спортсмен та громадський діяч Денис Силантьєв.
Нагадаємо, за фінансової підтримки Групи Метінвест та в партнерстві з комбінатом Запоріжсталь в Запоріжжі протягом 2022-2023 рр. проходив проєкт Дениса Силантьєва «Фізична реабілітація дітей через плавання» для дітей-сиріт, вимушених переселенців та дітей з родин військовослужбовців. У межах проєкту заняття відвідали 400 дітей, які після реабілітації навчилися різним стилям плавання й відчули покращення ментального стану.