НовиниОлена Шуляк розповіла, як українці зможуть впливати на рішення...

Олена Шуляк розповіла, як українці зможуть впливати на рішення влади

-

Олена Шуляк розповіла, як українці зможуть впливати на рішення влади

Україна зробила крок уперед у впровадженні культури публічних  консультацій, розповіли в партії «Слуга Народу».

У партії «Слуга Народу» повідомили, що в середині жовтня Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про публічні консультації», який передбачає, що кожен українець зможе взяти участь у публічному обговоренні практично всіх важливих управлінських рішень влади як на всеукраїнському рівні, так і на рівні місцевих громад.

Голова партії «Слуга Народу», народна депутатка Олена Шуляк вважає, що запровадження публічних консультацій створює умови для більш активної участі українців у державному управлінні та забезпечує врахування їхніх інтересів під час ухвалення важливих рішень.

«Демократичним суспільство стає тоді, коли якомога більше громадян беруть участь у процесах ухвалення управлінських рішень. Тому застосування цього інструменту сприятиме збільшенню рівня довіри громадян до державної влади та місцевого самоврядування, а також має забезпечити більш ефективну співпрацю з громадянським суспільством», – наголосила Олена Шуляк.

Як працюватимуть публічні консультації

У партії «Слуга Народу» пояснили, що буде створена велика онлайн-платформа, на якій усі нормативно-правові акти уряду, органів місцевого самоврядування будуть виставлятися в обов’язковому порядку для того, щоб кожен українець міг ознайомитися, надати своє бачення, зауваження чи згоду. А відповідні міністерства, обласні та районні адміністрації чи керівництво громад зобов’язані проаналізувати кожну подану громадськістю пропозицію та за результатами консультацій підготувати розгорнутий публічний звіт.

Законодавство запроваджує різні форми консультацій: адресні, публічні та електронні. Водночас обов’язковими для всіх є електронні консультації, а адресні консультації проводяться додатково для з’ясування позиції громадян щодо питань, які виносяться на обговорення. Строк проведення публічних консультацій обчислюється з дня оприлюднення консультаційного документа та встановлюється відповідним державним органом, але не може бути меншим за 15 днів, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами України.

«У цього закону дуже довгий шлях. Майже 10 років експертне середовище, громадськість працювали над ним, щоб саме цей проєкт уже безпосередньо став законом. Ухвалення цього закону було прописане на рівні українського плану Ukraine Facility, який дає змогу отримати Україні до 2027 року 50 млрд євро», – розповіла голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Публічні консультації дадуть змогу українцям впливати на рішення, що їх стосуються»,  партія «Слуга Народу».

Коли почне працювати закон

У партії «Слуга Народу» зауважили, що повноцінно цей інструмент  запрацює в Україні після завершення повномасштабної війни, а точніше через 12 місяців після закінчення воєнного стану.

«Спочатку Міністерству цифрової трансформації потрібно буде створити відповідне цифрове рішення, у який спосіб ці публічні консультації будуть проводитися. Паралельно буде оновлюватися відповідне законодавство на рівні постанов Кабміну для того, щоб імплементувати цей закон. Ще буде потрібний час, щоб навчити наших громадян користуватись таким інструментом як публічні консультації, а також розробити й надати рекомендації для органів місцевого самоврядування, як проводити такі консультації», – розповіла Олена Шуляк.

Публічні консультації в дії

Очільниця партії «Слуга Народу» розповіла, що вона особисто ще до ухвалення закону вже проводила масштабні публічні консультації на дві важливі теми. Перша – варіанти удосконалення державної програми компенсацій за знищене або пошкоджене в результаті російської агресії житло «єВідновлення».

«Оскільки у світі немає досвіду реалізації подібної програми, Україні довелося напрацьовувати власний. Тому, щоб з’ясувати недоліки програми і, головне, шляхи їх усунення, наприкінці 2023 року ми провели масштабні публічні консультації, за результатами яких програму досить оперативно почали вдосконалювали», – зазначила Олена Шуляк.

Друга важлива тема, для якої на початку цього року проводили публічні консультації, – напрацювання законопроєкту про основні засади житлової політики.

«У цих публічних консультаціях взяло участь майже вдвічі більше учасників – люди побачили, що їх готові слухати і, головне, рахуватися з їхньою думкою. Законопроєкт про основні засади житлової політики також був вдосконалений за результатами цих обговорень», – повідомила Олена Шуляк і додала, що наступною темою для проведення публічних консультацій може стати охорона культурної спадщини, оскільки проблеми в цій царині щодня поглиблюються.

«Демократичним суспільство стає тоді, коли якомога більше громадян беруть участь у процесах ухвалення управлінських рішень», Олена Шуляк.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам