НовиниРосійські ЗМІ поширили фейк про те, що ПЦУ продає...

Російські ЗМІ поширили фейк про те, що ПЦУ продає «молитви від мобілізації»

-

Російські ЗМІ поширили фейк про те, що ПЦУ продає «молитви від мобілізації»

Мережею шириться відео, на якому чоловік, за версією російських медіа, священник Православної Церкви України (ПЦУ), читає молитву від мобілізації. Ба більше, пропагандисти стверджують, що «захист» цей небезкоштовний. У Свято-Троїцькому храмі на Київщині така послуга нібито коштує 10 гривень.

«Укрінформ» проаналізував відео і з’ясував, що це – черговий фейк, згенерований росіянами. За словами журналістів, аркуш з молитвою, який тримає невідома особа, було видозмінено за допомогою графічного редактора. Пропагандисти прифотошопили символіку ПЦУ до так званої молитви, аби виглядало більш переконливо.

Медійники звернули увагу й на те, що всі літери «з» у тексті молитви прописані латиницею, хоча для старослов’янського правопису латинська «z», яка, до слова, є символ російської агресії проти України, геть непритаманна.

Ідентифікувати людину на відео не вдалося, оскільки крім руки, що тримає аркуш паперу, та церковного вівтаря, який є в будь-якому православному храмі, інших деталей показано не було.

Натомість журналісти встановили, що цей відеозапис поширили через інстаграм-профіль, який уже неодноразово розповсюджував фейки, зокрема про святкування Дня народження президента РФ Володимира Путіна в одному з нічних клубів Лас-Вегаса.

Наведені вище аргументи доводять, що молитва від мобілізації, яку так активно обговорюють у російському інфопросторі, є грубою фальсифікацією.

«Російська пропаганда намагається показати, що ПЦУ нібито використовує релігійні доктрини для фінансового збагачення, чим намагається посіяти недовіру до цієї конфесії серед українців та міжнародної спільноти. Створюючи подібні фейки, російські пропагандисти також намагаються деморалізувати українське суспільство, підриваючи довіру до релігійних і національних інституцій, зокрема в умовах війни, щоб зірвати процес мобілізації. Поширення подібних фейків за кордоном має на меті підривати репутацію України на міжнародній арені та демонструвати її як країну, де панує хаос і маніпуляції навіть у релігійній сфері», — пояснює видання.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам