Працівники територіального центру комплектування Білгород-Дністровська Одеської області близько доби утримували головного редактора «Економічної правди» Дмитра Дєнкова, не дозволяючи йому вийти на зв’язок з рідними. Про це у понеділок, 27 травня, повідомив сайт «Українська правда» з посиланням на інформацію головної редакторки цього ж сайту Севгіль Мусаєву.
«За нашими даними, Дмитра затримали, забрали телефон та усі засоби зв’язку. Близько доби ми не знали, де він перебуває, бо він не виходив на зв’язок. Тільки після того, як батьки подали заяву в поліцію на розшук, з’ясувалося, що Дмитро перебуває в ТЦК Білгород-Дністровського», — повідомила Мусаєва.
У коментарі Інституту масової інформації вона уточнила, що Дєнков їхав до батьків. Дорогою представники ТЦК затримали його, забрали телефон і комп’ютер.
27 травня близько 20:10 Дмитро Дєнков на своїй сторінці у Facebook написав, що з ним все гаразд і пообіцяв незабаром повідомити усі подробиці. Судячи зі змісту повідомлення, журналіста мобілізували до лав ЗСУ.
«Друзі, дуже дякую за підтримку. Я ще ніколи подібного не відчував. Зі мною все гаразд, ми порозумілись з БілгородДністровським ТЦК і я незабаром долучусь до підрозділу, до якого хотів долучитися ще до цього інциденту. Незабаром розповім. Це кращий для мене варіант», — зазначив Дмитро Дєнков.
Наступного дня, 28 травня, редакція «Української правди» опублікувала матеріал, в якому розкритикувала дії співробітників ТЦК, назвавши їх «абсолютно ганебною практикою».
Як повідомила головна редакторка «УП», Дмитро Дєнков уже обговорював можливість піти служити й готувався до цього останні кілька тижнів. За її словами, він мав мобілізуватися після проведення банківського форуму в кінці червня, «бо це важливий для нас захід, його сфера відповідальності та експертиза».
Мусаєва наголосила, що Дєнков оновив свої дані в «Резерв+» у перший же день після запуску застосунку.
«Так не має відбуватися. Ми вирішили вийти в публічну площину і розповісти про це своїй аудиторії, бо це правопорушення – позбавляти людину можливості зв’язатися з рідними та попередити їх. Ми робили це і раніше в таких випадках. Моя особиста думка – це абсолютна ганебна практика, яка має припинитися негайно і яка ще більше лякає людей та руйнує довіру та повагу до ТЦК та держави загалом. Такі випадки точно не сприяють мотивації людей долучатися до захисту держави та грають на руку ворогу», — переконана Севгіль Мусаєва.