АналітикаТоксичність на тлі героїзму

Токсичність на тлі героїзму

-

Токсичність на тлі героїзму

На календарі 840 день війни. Здавалося б, усі українці мають бути єдиним цілим та всі сили об’єднувати для перемоги. Але ж ні. Як і раніше, в українському суспільстві панують хитання й розбрід, взаємна ненависть і просто токсичність.

В понеділок, 10 червня, було призначено нового командувача Силами безпілотних систем Збройних Сил України. Про це доповіли в пресслужбі Генерального штабу ЗСУ. «Відповідно до наказу міністра оборони України від 10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначено командувачем Силами безпілотних систем Збройних Сил України», – йдеться в повідомленні Генштабу.

Пригадаємо деякі факти з біографії нового призначенця.

13 квітня 2014 року взяв участь у першому бою війни на Донбасі біля Семенівки у складі спецпідрозділу СБУ «Альфа». Пан Сухаревський, перший з офіцерів новітньої російсько-української війни, який віддав наказ відкрити вогонь по окупантах.

З лютого 2022 року Сухаревський був командиром 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. 18 червня 2022 року нагороджений званням Героя України. На той час мав звання полковника. 10 лютого 2024 року призначено заступником Головнокомандувача Збройних сил України.

Поновлення Фаріон на посаді

Львівський апеляційний суд постановив поновити філологиню та колишню народну депутатку Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.

Відповідні фото вона опублікувала у своєму Telegram-каналі, зокрема додавши відповідний наказ про поновлення ректора університету Юрія Бобала. Окрім поновлення в документі зазначено, що Фаріон також повинні виплатити 123 927 гривень за, як йдеться в наказі, «вимушений прогул» в період з 24 листопада 2023 року по 29 травня 2024 року.

Філологиня також написала окремий допис подяки, зауваживши наступне: «Шановне панство! Правда – то штука колюча і красива, як троянда. Боротьба за Правду – це ядро життя. І ми з Вами це ядро штовхали впродовж пів року з усіх сил – і перемогли! Дякую всім за підтримку: на вічі, в судових залах, у відкритому листі, в публічному просторі, на моїх численних зустрічах з Вами по всій країні».

Разом з цим вона також наголосила на тому, що «замовників звільнення» необхідно «виявити та покарати»: «Далі буде. Замовників слід виявити і покарати». Нагадаємо, восени 2023 року скандальну мовознавицю Ірину Фаріон, проти якої СБУ відкрила розслідування за низкою статей, звільнили з посади професора.

У листопаді 2023 року вона висловила свою думку щодо російськомовних бійців «Азову» – вказувала, що, на її думку, розмовляти українською мовою мають усі військові, оскільки це – питання дисципліни. Тоді Фаріон, посилаючись на мовне питання, піддала сумніву патріотизм військових.

Тоді ж, у листопаді 2023 року також стало відомо, що екснардепка розкритикувала парамедикиню Катерину Поліщук («Пташку») з «Азовсталі». Тоді «Пташка» у Instagram стала на захист українських бійців «Азову», яких Ірина Фаріон обізвала за те, що вони розмовляють російською мовою на фронті. На що скандальна мовознавиця також тоді не змовчала – вона зневажливо прокоментувала звернення парамедикині у Telegram.

Вже після звільнення, у лютому 2024 року, Фаріон розкритикувала переможниць національного відбору на Євробачення-2024 – говорила про виступ у гострій манері та не підбирала слів.

«На ФБ знову заблокована через критику двох бабер з гібридним виттям. Просто запитала, «що таке альона? Хто зна?». Вкрай негативно ставлюся до цього пісенного евронікчемства», – написала тоді мовознавиця. Принагідно вона прокоментувала псевдоніми виконавиць – alyona alyona та Jerry Heil. Вказала, що щиро не розуміє їхніх
псевдонімів: «Що з ними є? Вони звідки? Альона приїхала з Саратова? З Петербурга, з Москви, якщо вона Альона? Власне ім’я – це ідентифікатор. А та звідки приїхала? З Великобританії? З США? Ганьбисько на весь світ!».

Вона також зауважила, що «не в захваті», що пісня на Євробачення-2024 написана двома мовами – українською та англійською: «Для того, щоб показати культуру України, вони співають то українською, то англійською. Що це за гібридизм? Ви хочете, щоб я дослухалася до протилежної думки, хай вона собі існує. Але є й моя думка!»

США зняли заборону на передачу зброї азовцям

Між тим адміністрація Джо Байдена дозволить «Азову» використовувати американську зброю. Про це заявили у Державному департаменті, пише The Washington post.

У виданні нагадують, що близько десяти років тому «Азову» було заборонено використовувати американську зброю, оскільки офіційні особи США встановили, що деякі з її засновників дотримуються расистських, ксенофобських та ультранаціоналістичних поглядів, а правозахисники ООН звинуватили групу в порушеннях гуманітарних норм.

«Після ретельної перевірки українська 12-та бригада спеціального призначення «Азов» пройшла перевірку Ліхі – «Закон Ліхі» перешкоджає передачі військової допомоги США іноземним підрозділам, які вчинили серйозні порушення прав людини – проведену Державним департаментом США», – йдеться в заяві агентства. Держдепартамент не виявив «жодних доказів» таких порушень.

Представник Державного департаменту відмовився повідомити, коли було знято заборону та чи потрапила американська зброя до бійців «Азова».

Окрім процесу перевірки Державного департаменту, закони США про асигнування протягом тривалого часу забороняли батальйону «Азов» отримувати американську
допомогу. Американські офіційні особи кажуть, що оскільки батальйон «Азов» 2014 року структурно відрізняється від бригади, яка зараз є частиною Національної гвардії, ці обмеження не застосовуються.

Безугла хоче у міністри

Скандальна нардепка Мар’яна Безугла, що раніше неодноразово критикувала військове керівництво країни, не проти сама стати міністеркою оборони та навіть висунула перші пропозиції своїх потенційних рішень. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«Визначити, які саме ЗСУ ми зараз будуємо, ключові напрямки розвитку та постійно рахувати, скільки і як це коштуватиме, що конкретно просити у союзників і куди та як вкладати обмежені ресурси країни. Вкладати в людину! В розвиток воїна, його навчання та обізнаність, що рятує життя. В зброю для людини, а не людей як придаток до зброї», – пише Безугла.

В повідомленні йдеться про те, що вона б запропонувала зупинити створення нових механізованих сухопутних бригад (спрямувала сили на поповнення тих, що вже існують), ввела б обов’язкові критерії навченості людей, обов’язкові ротації (зокрема внутрішні), провела б аудит майорів-полковників у вищих штабах та визначити для кожного ріст і діяльність.

Серед усіх пропозицій Безугла також згадала про проведення переатестації усіх генералів з подальшим відправленням більшості у відставку, «… щоб не накопичувались і не нили про посади та не дестабілізували ситуацію».

Згадує вона і про роботу з партнерами, електронну систему в логістиці для відстежування коштів: «Перевірити і скасувати не менше половини застарілої бюрократії. Впровадити аналіз проведених дій на усіх рівнях, щоб військова машина в реальному часі втягувала знання з тактичних підрозділів та зразу реплікувала на усі інші».

Наприкінці вона наголошує: «… навіть з написаного – ідеї та потребують модифікації… ми потребуємо дій! І хтось скаже, тут же стільки нормативної документації міняти, чи щось тут взагалі неможливо. Я скажу, немає нічого неможливого, у війні виграє швидший, гнучкіший, розумніший. Ви зараз можете самі відповісти собі, чи ми виграємо».

Принагідно варто нагадати, що таке припущення своєї кандидатури на посаду міністерки оборони Безугла висунула на тлі постійної критики військового керівництва країни. Раніше Безугла неодноразово критикувала Валерія Залужного, тепер – Олександра Сирського.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам