НовиниЗа ініціативи президента відбувся другий саміт Кримської платформи

За ініціативи президента відбувся другий саміт Кримської платформи

-

За ініціативи президента відбувся другий саміт Кримської платформи

Президент України у своєму виступі згадав про всі злочини росіян, які вони скоїли стосовно Криму та кримських татар.

Повернення Криму в Україну стане найбільшим антивоєнним кроком у Європі. Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час відкриття саміту Кримської платформи 23 серпня. Вiн вважає, що визволення Криму стане ефективною реанімацією міжнародного правопорядку.

Зеленський також наголосив, що із захоплення українського Криму та репресій проти кримських татар розпочалася деградація Російської Федерації.

«Деградація Росії почалася із захоплення Криму, з терору проти кримськотатарського народу, корінного народу Криму, з репресій за релігійною ознакою, які стали чи не наймасштабнішими релігійними переслідуваннями в Європі в 21 столітті проти кримської мусульманської громади», – сказав президент.

Голова держави пояснив міжнародним партнерам України, що в окупованому Криму було вигнання всіх людей, хто казав, що Крим це Україна, хто не боявся захищати українську культуру, свободу у Криму.

Президент уточнив, що йшлося також про вбивства і катування українців і кримських татар, незгодних з політикою РФ.

Зеленський особливо наголосив на тому, що Росія продовжує і зараз вчиняти злочини проти українців, використовуючи анексований Крим. Так, за останні шість місяців російські військові, які дислокуються на Кримському півострові, запустили по мирних містах України 750 ракет.

«Масований терор після 24 лютого став логічним завершенням цієї деградації держави, яку ще нещодавно запрошували за стіл із Великою сімкою, а тепер вона змагається за першість із найбільш жорстокими режимами минулого, відповідальними за геноцид,
загарбницькі дії та депортації», — підсумував президент України.

Кримська платформа — це перший великий міжнародний переговорний майданчик України з деокупації Криму. Торік установчий саміт Кримської платформи в Києві збірав представників усіх країн НАТО і ЄС та викликав величезне роздратування Росії. У ньому взяли участь 46 міжнародних делегацій.

Окремо слід зазначити, що голова МЗС України Дмитро Кулеба вважає створення Кримської платформи та її підтримку Туреччиною серйозним ударом по курсу президента Росії Володимира Путіна. За словами Кулеби, позиція Туреччини важлива не лише тому, що ця країна не визнає Крим російським, а й з тієї причини, що Анкара може вплинути на думку інших країн у цьому питанні.

Також вiн наголосив, що рішення провести другий саміт Кримської платформи під час війни є принциповим.

«Ми хочемо надіслати дуже чіткий сигнал: навіть якщо – теоретично – ворог знову стоятиме під Києвом, ми все одно плануватимемо деокупацію Криму. Дуже важливо зрозуміти: хоч би як було складно, ми завжди повинні думати стратегічно – настане час, коли ми деокупуємо свої території. І саміт Кримської платформи – це сигнал саме про це», – наголосив міністр.

Цьогоріч гостей саміту більше, ніж минулого: понад 60 іноземних учасників, країн і організацій, підтвердили свою участь у саміті, який задля їхньої безпеки провели в онлайн-форматі.

Серед інших, в саміті взяли участь: канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Канади Джастні Трюдо, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.

Також важливо, що збільшилась і кількість міжнародних організацій, які братимуть участь у саміті. Зокрема, за рахунок ОБСЄ.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам