НовиниУ Кушугумі — навала Єгипетської сарани. Аграрії розпочали хімобробку...

У Кушугумі — навала Єгипетської сарани. Аграрії розпочали хімобробку полів

-

У Кушугумі — навала Єгипетської сарани. Аграрії розпочали хімобробку полів

У Запорізькій області зафіксували нашестя Єгипетської сарани. Найбільше скупчення комах виявили в межах Кушугумської громади. У зонах активного розмноження проводять хімічну обробку, щоб захистити врожай.

Про це «Суспільному» розповіла заступниця начальника відділу захисту рослин ГУ Держспоживслужби в регіоні Вікторія Козаченко.

«У зв’язку з активізацією сезонної форми розвитку саранових, виявлено осередки сарани на території Кушугумської територіальної громади. Підтверджено, що це сарана, яка належить до виду Єгипетська сарана», — зазначила вона.

Як пояснила фахівчиня, сарана небезпечна тим, що здатна буквально «з’їдати» врожай — від молодих пагонів до квіток, що в окремих випадках може призвести до повної втрати посівів.

Для боротьби з нашестям розроблено комплекс заходів. У місцях скупчення шкідників уже готуються до хімічної обробки полів. Водночас усім громадам області надали рекомендації щодо препаратів, які допомагають знищувати сарану.

«Препарати, які ми можемо рекомендувати відповідно до переліку пестицидів, — це такі, як Енжіо, ЗАЛП, ФЬЮРІ, ФЛОКСИН і препарати на основі діючої речовини хлорпіріфосу», — уточнила Козаченко.

Окрім Кушугумської громади, поодинокі випадки появи шкідників зафіксовані у Біленьківській громаді. Фахівці припускають, що сарана з’явилася з території Каховського водосховища, яке обміліло після підриву греблі Каховської ГЕС.

«Появі саранових сприяє посуха. На Запоріжжі посуха викликана підривом Каховської ГЕС, зменшенням водного бар’єра, посушливою весною. Це дає поштовх для розвитку шкідника», — пояснила представниця Держспоживслужби.

Попри тривожну ситуацію, фахівці запевняють: загрози для Запоріжжя немає, якщо вдасться своєчасно провести всі заплановані заходи.

«Якщо будуть ефективно спрацьовані всі заходи, то, я думаю, що ми повинні її зупинити, щоб вона не дійшла до Запоріжжя. Вона йде по заплавах річок, де вологі місця, де є зелена рослинність, де є харчова база», — додала Вікторія Козаченко.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам