В Україні замість пільг можуть з’явитися спеціальні стипендії для військовослужбовців після демобілізації, які виплачуватимуть протягом двох-трьох років.
Про це заявила голова комітету Верховної Ради з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
«Існує велика проблема з пожиттєвими пільгами учасників бойових дій, які у свій час передбачили політики в чинному законодавстві без урахування спроможності державного бюджету. Низка цих пільг не працює», – зауважила Третьякова і додала, що навіть у мирні часи таку кількість пільг бюджет не може компенсувати.
Пропонується перевести виплату пільг, які зараз передбачені законодавством, у 2-3 річну грошову стипендію чи доплату до основного доходу. Розмір стипендій має залежати від: посади, терміну служби, кількості виконаних бойових завдань.
Очільниця комітету ВР наголосила, що насамперед потрібно запитати у військових, чого вони потребують після демобілізації, на яку підтримку очікують. Йдеться про житло, державну фінансову допомогу, реабілітацію, відпустку, сприяння держави у досягненні бійцями економічної незалежності тощо.
Третьякова також розповіла, що після демобілізації учасники бойових дій зможуть претендувати щонайменше на 2-3 місяці оплачуваної відпустки за рахунок держави з доходом на рівні середнього розміру грошового забезпечення під час служби.
«За оптимістичним сценарієм, через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою у демобілізованого військовослужбовця має бути робоче місце, дохід, стипендія від держави до основного доходу, медичний захист, житло, додаткова або часткова кваліфікація (за потреби)», — додала вона.