В Україні запустили базу з досьє суддів

0

В Україні запустили відкриту платформу з інформацією про суддів, де кожен охочий може перевірити служителів Феміди на доброчесність. 

Про це повідомили активісти руху «Чесно».

Над розробленням платформи, в якій наразі містяться досьє понад 5 тисяч суддів, активісти працювали з 2016 року та витратили на це приблизно 5 тисяч годин роботи. Аналітики збирали дані винятково з відкритих джерел: декларацій суддів, відкритих реєстрів та судових рішень.

За словами авторів бази, головним критерієм, за яким оцінювали суддів, стала доброчесність. Експерти розробили п’ять її критеріїв, а саме непричетність до корупції та криміналу, прозорість статків, непричетність до порушень прав людини, дотримання професійної етики, неучасть в ухваленні сумнівних рішень. Якщо суддя порушував хоча б один з них, то отримував позначку «недоброчесний», а в профайлі його відзначали чорним часником.

Також у досьє кожного судді міститься його короткий професійний життєпис, який, за словами укладачів, зацікавить журналістів, активістів та учасників судових процесів.

“Ця кампанія має забезпечити право людей на інформацію, право знати, хто є суддею в його справі, і водночас побачити, наскільки серйозною є проблема недоброчесності суддів”, – наголосив юридичний радник кампанії «Чесно. Фільтруй суд!» Іван П’ятак.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь