В Україні поменшає вищих навчальних закладів. Про це у понеділок, 15 січня, розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький. За його словами, це пов’язано зі зменшенням кількості вступників.
Михайло Винницький зазначив, що у 2008 році кількість випускників шкіл в Україні сягала 640 тисяч, зараз – близько 360 тисяч.
«Подальші прогнози також невтішні. Спираючись лише на демографію, яка не враховує показників міграції, пов’язаної з війною, ми бачимо постійне зменшення кількості осіб, які народилися на території України. До 2033 року в нас буде приблизно 300 тисяч випускників – і це цифра, яка передбачає повернення поки що непідконтрольних Україні територій», — зауважив посадовець.
Зважаючи на такі дані, за словами заступника міністра освіти, заклади вищої освіти в Україні мають бути або скорочені, або укрупненні.
«З кожним роком фінансування закладів, які не дотягують до певних визначених критеріїв, буде зменшуватися. Зростати фінансування буде для тих, які виконують критерії, закладені у формулі розподілу коштів між закладами вищої освіти, тобто для тих, які спроможні. До таких об’єктивних критеріїв належать наукові показники, рівень працевлаштування випускників, рівень інтернаціоналізації і багато іншого. Очевидно, що з часом слабші заклади будуть вимушені приєднатися до сильніших», — розповів Михайло Винницький.
Довідка. Наразі в Україні працює 100 приватних закладів вищої освіти і 40 комунальних. Також діє ще приблизно 170 державних університетів, не враховуючи філій. Внаслідок реформи, кількість закладів вищої освіти має скоротитись до 100.