В Україні за місяць захворюваність на коронавірус зросла в 6 разів. У червні зафіксували 2 тисячі випадків, а от у липні – майже 12 тисяч. Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
«На щастя, рівень завантаженості на лікарняну систему не такий високий. Ми бачимо, що саме на стаціонарному лікуванні перебувають трішки більш як 2,5 тисячі людей. Це абсолютно нормально для пікового підйому», — зазначив він.
Кузін наголосив, що показники, які фахівці спостерігають в Україні, ще не говорять про те, що почався епідемічний сезон. Тобто поки що вводити обмежувальні заходи немає потреби.
«Але, дійсно, показники є достатньо високими і не характерними з огляду на те, що зазвичай ми починали спостерігати перше зростання, починаючи з вересня. А тут на один місяць раніше ми вже бачимо таке зростання», — вказує посадовець.
Головний державний санітарний лікар уточнив, що зараз на території України циркулюють 10 підваріантів «Омікрону». У пʼяти людей виявили випадки нового підвиду FLiRT.
Крім того він розповів, що міністерство охорони здоров’я оновило рекомендації стосовно вакцинації проти COVID-19. Відтепер представники груп ризику мають проходити щорічну ревакцинацію однією дозою.
«Основна логіка змін полягає в значному спрощенні вакцинації. Здорова людина без супутніх захворювань може отримати тільки одну вакцинацію, ревакцинацію не потрібно буде проводити», — сказав Кузін на пресконференції в понеділок.
Нагадаємо, що медики, працівники системи освіти та сфери обслуговування належать до груп професійного ризику і підлягають щорічній одноразовій ревакцинації. Також до групи ризику належать літні люди (60+ років), вагітні жінки, люди з хронічними захворюваннями, зокрема імуноскомпрометовані (люди з онкозахворюванням, ВІЛ, діабетом тощо).