Ветеран війни з Запоріжжя розказав про бойовий досвід та власний шлях реінтеграції у мирне життя.
Запорожець Денис Гуменний працює на Запоріжвогнетриві з 2010-го року. Починав з посади сортувальника шамотного цеху та паралельно приймав участь у програмах кар’єрного розвитку, які пропонує Група Метінвест для своїх співробітників.
«Перші роки моєї роботи приділяв вивченню технології, продукції, робив більше, ніж того потребує посада. Тому мені запропонували виконувати обов’язки майстра шамотного цеху. Потім я подав заявку в корпоративну програму «Молоді лідери», наша команда тоді зайняла призове місце. Це ще більше змотивувало мене пропонувати нові ідеї для покращення виробництва. Працював у відділі безперервних покращень. Згодом, у 2019 році перейшов в алюмосилікатний цех завідувачем складу готової продукції високоглиноземного виробництва», — згадує Денис Гуменний.
З початком повномасштабної війни виробничник вирішив підтримати брата, який пішов захищати країну, і також став до лав ЗСУ, хоча і мав бронь від підприємства.
У квітні 2022 року після проходження навчання у спеціалізованому центрі був направлений до 91-го Охтирського окремого полку оперативного забезпечення, де відповідав за хімічний захист.
З серпня 2022 року вже у якості сапера продовжив службу у 54-й окремій механізованій бригада імені гетьмана Івана Мазепи Сухопутних військ Збройних Сил України. Виконував бойові завдання на Донецькому напрямку. За час служби від солдата пройшов шлях до головного сержанта.
У липні 2023 року отримав осколкові поранення та контузію. Після лікування та реабілітації знову повернувся на передову. Протягом своєї служби військовослужбовець-працівник Запоріжвогнетриву не раз отримував відзнаки за відвагу, зокрема «Сталевий хрест» та Орден «За мужність» ІІІ ступеня.
Цьогоріч Денис став багатодітним батьком. Після звільнення зі служби одразу повернувся до роботи на Запоріжвогнетриві.
«Для мене це було важливо: повернутися не тільки до жінки та дітей, а й до моєї виробничої родини. Тут мене знають, я людей знаю. Відчуваю їх підтримку та розуміння. Я тут відчуваю себе «у своїй тарілці». Це дуже допомагає повернутися до цивільного життя і до моєї професії. В мене є багато планів на майбутнє, які я б хотів втілити в життя», — говорить Денис Гуменний.
Щоб розвиватися в професії цьогоріч Денис вступив до першого недержавного гірничо-металургійного університету «Метінвест Політехніка». Обрав для себе напрям «Інжиніринг механічного обладнання та систем».
«За першою освітою я програміст, але тепер обрав для себе нову спеціалізацію – прикладну механіку. Це зовсім інший напрямок для мене, від того цікавіше, хоча і непросто. Навчання допоможе мені розвиватися в обраній професії та мати змогу розвивати рідне підприємство», — говорить Денис.
Цього року до «Метінвест Політехніки» вступили понад 130 майбутніх бакалаврів та більше 75 магістрів та аспірантів. Серед них – 26 ветеранів війни – співробітники Запоріжсталі, Запоріжвогнетриву, Запоріжкоксу, ЗЛМЗ та інших підприємств Метінвесту, а також захисники маріупольського комбінату «Азовсталь».
«Метінвест Політехніка» працює у змішаному форматі: онлайн-навчання поєднується з очними практичними заняттями, лабораторними роботами та експериментами на підприємствах, що дуже зручно для працюючих фахівців.
Виробничник Метінвесту відзначають, університет вирізняється адаптацією освітнього процесу до сучасних вимог бізнесу. Найкращі студенти отримують стипендії та мають змогу брати участь у грантових програмах. Також усі охочі можуть долучатися до наукових досліджень і студентського самоврядування.
Загалом за три роки до «Метінвест Політехніки» вступило понад 1080 студентів, з яких магістри першого випуску вже отримали дипломи, що дають можливість працювати на передових промислових підприємствах.