АналітикаВсім, хто з Україною, доброго ранку

Всім, хто з Україною, доброго ранку

-

Всім, хто з Україною, доброго ранку

Андрій Владов
Ми продовжуємо жити та боротися за перемогу, за право бути собою. Росія, країна-терорист, яка немає існувати, здійснила черговий підступний ракетний обстріл Запоріжжя. Внаслідок атаки окупантів 16 людей отримали поранення – четверо жінок госпіталізовано, є загиблі. Серед постраждалих неповнолітня дитина. Водночас видання The Times озвучує свої дані про зміст плану перемоги Зеленського, з яким той прибув до Америки.

Під час візиту президент України представить свій план Джозефу Байдену, а також кандидатам у президенти від демократів та республіканців Камалі Харріс та Дональду Трампу. Але що це за документ та які пункти до нього включено, залишається основною інтригою.

За версією газети, військовий пакет буде чітко структурований відповідно до нинішнього етапу війни та аналізу того, що відбувається на фронті. Документ включатиме детальний перелік військової зброї та техніки, необхідної для перемоги над Росією, а також дозвіл атакувати її територію ракетами великої дальності.

Суть «політичного примусу Росії», за словами радника президента Михайла Подоляка, полягає в тому, що Україна самостійно обирає свою роль у глобальному політичному процесі та має право бути членом будь-якого альянсу, не звертаючи уваги «на вимоги третіх країн». Очевидно, що мають на увазі майбутнє членство України в НАТО.

Економічний стимул – це нарощування інвестицій у військове провадження на території України, а також аудит санкцій, які працюють проти Росії як агресора. Іноземні ЗМІ з посиланням на джерела писали, що план передбачає інвестиції союзників у розширення виробництва в Україні безпілотників та ракет. При цьому Україна вимагатиме запровадження нових санкцій, щоб послабити здатність Росії продовжувати війну.

Дипломатичний тиск на Росію – окрема тема, оскільки це потребує роботи з країнами «нейтрального поясу». Україна наполягатиме на необхідності максимального тиску на Москву: для цього вона закликає зміцнити відносини з країнами глобального Півдня, від яких Росія залежить в торгівлі.

Зеленський, анонсуючи у вересні презентацію цього плану, говорив про це так: «Зброя для захисту нашої незалежності та наших людей. Дипломатія для консолідації партнерів та примусу Росії до миру. І справедливість для того, щоб Росія відповідала за цю війну та відчувала її наслідки».

І Зеленський, і керівник його офісу Андрій Єрмак вже неодноразово наголошували, що «Мінська-3» не буде. Таким чином, вони дають зрозуміти, що нинішня українська влада не збирається укладати жодних мирних угод з Росією за прикладом мінських – їх підписувала команда попереднього президента Петра Порошенка.

«Мінськ-3 чи будь-який інший подібний договір ніхто росіянам не подарує. Україна проти будь-якої заморозки війни, і на всіх рівнях влада України про це говорить. І для нас важливо, щоб США підтримали саме план перемоги України, а не капітуляції чи заморозки», – сказав радник президента Дмитро Литвин, коментуючи припущення про передбачувані плани української влади піти на «заморожування війни».

Представники команди президента стверджують, що Зеленський впевнений у небезпеці будь-яких подібних домовленостей із Росією. Він вважає, що будь-яка пауза у війні буде використана Путіним для того, щоб перегрупуватися, відпочити та знову напасти. Тому, запевняють в Офісі президента, нічого подібного у новому плані Зеленського немає.

Всі очі дивляться на США

Буде в нас план «А», чи план «Б», заморозять, продовжать чи локалізують Гратимуться в ескалацію чи все ж буде прорив? Скажу відверто. В реальне запрошення до НАТО під час війни не вірю. Дозвіл на удари вглиб можуть дати, але як завжди з тисячею різних умов. Гарантії поставок зброї? Маємо вже багато гарантій безпеки та меморандумів. Вони працюють? І це не критика чи песимізм. Я топлю за свою державу і дуже хотів би виявитись не правим. Але поки що бачу тільки дідів-ескалаторів. Всі рейгани та маккейни дивляться на них з небес та перевертаються у трунах.

Нові перспективи України

Київ веде переговори щодо отримання шведських винищувачів Gripen та європейських Eurofighter, заявив міністр оборони України Рустем Умеров. Він додав, що вже є домовленості із Заходом про постачання французьких Dassault Mirage та американських F-16.

Українські безпілотники атакували склад боєприпасів у районі міста Торопець Тверської області. Примітно, що у зведенні Міноборони РФ відбиття цієї атаки не було. І це в ситуації, коли місцева влада вже проводить евакуацію населення. Стовп диму та вогню було видно за кілометри. За інформацією джерел, склади були атаковані щонайменше 8 безпілотниками. Силам ППО РФ, можливо, вдалося щось збити, але інші прилетіли по боєприпасах, що зберігалися, що призвело до займання і подальшої детонації.

У Міноборони РФ повне мовчання та небажання говорити про цей інцидент. Що й зрозуміло. Інсайдери зазначають, що на 107 арсеналі ГРАУ зберігалося багато ракет до РСЗВ, мін для мінометів та деяких інших видів боєприпасів. Чому як мінімум частина великого арсеналу лежала просто неба, питання відкрите. На цьому арсеналі нещодавно будували нові бетонні сховища. Не допомогло.

Ситуація з арсеналами – давня проблема армії РФ, але бавовна на їхніх складах продовжується, і це дає надію, що невдовзі втрати боєприпасів позначаться на ситуації на фронті. За неперевіреною інформацією, на складі могли бути ракети далекого радіусу ураження. Поки що ця інформація не підтверджена на сто відсотків, але воєнкори РФ стверджують, що у Тверській області втрачено близько десятка одиниць гіперзвукових ракет «Кинжал», а це вже серйозна втрата.

Співрозмовники припускають, що саме детонація «Кинджалів» в сумі з іншими ракетами призвела навіть до невеликого землетрусу. Чому «Кинджали» привезли на цей арсенал і зберігали разом з іншими снарядами, питання відкрите і будуть великі розбирання на болотах. Є інформація, що останні «Кинджали» привезли не більше, ніж тиждень тому. Допускається, що інформацію ЗСУ міг передати агент із військових чи місцевих жителів. В Тверську область виїхала перевірка Міноборони.

Воєнкори РФ вже запропонували владі винних не садити, а розстрілювати. В дусі Великої Вітчизняної – за законами воєнного часу. Нехай хоч усіх перестріляють, нам буде лише легше.

Тривожні звістки із Криму

В Криму стурбовані ситуацією з використанням ЗСУ далекобійних ракет по території Росії. Не секрет, що західні союзники Києва готуються дозволити йому використовувати далекобійні ракети Storm Shadow та ATACMS по цілях в глибині Росії. Київ навіть передав партнерам список потенційних цілей, куди включено військові аеродроми, бази, склади боєприпасів.

З цієї нагоди за останній тиждень відразу кілька важливих заяв прозвучало з Москви. Спочатку Путін сказав, що, дозволивши Києву застосовувати далекобійні ракети по Росії, «країни НАТО безпосередньо братимуть участь у військовому конфлікті».

Тепер ось і алкоголік та екс-президент РФ Дмитро Медведєв виступив із тезою про необхідність «ретельно готуватися до відображення ударів західною зброєю вглиб Росії».

Тим часом на півострові ситуація загострюється. Справа в тому, що ЗСУ неодноразово застосовували далекобійні ракети західного виробництва по території Криму. Нині ж Москва намагається прокреслити нову червону лінію, по суті визнаючи, що Крим не є повноцінною частиною Росії. Дуже важливий прецедент. Як пишуть російські видання в Криму, в оточенні голови Криму Сергія Аксьонова, не приховують свого подиву такою політикою центральної влади.

«Не хочемо, щоб нас визнали сепаратистами, проте нам необхідно більше захисту для Криму. Ми розуміємо, що рішення Заходу не вплине на нас. Ми страждали і продовжуємо страждати від ударів усієї номенклатури озброєння, яку має противник. Але настрої погіршуються. Дехто навіть напівголосно каже, що Аксьонов нібито вивів кошти в якийсь офшор на Кіпр і планує тікати», – заявляють джерела з оточення Аксьонова.

Окупаційну владу обурює той факт, що удари по Криму в Кремлі не розглядають як участь НАТО у конфлікті. «Інакше, розумієте, розхитується вертикаль влади. На місцях стежать за заявами із Туреччини, з Китаю. І коли вони кажуть, що Крим потрібно повернути Україні, а в цей час нас бомбять, і все це під мовчання з Кремля, погодьтеся, виглядає дивно», – наголосило російське джерело.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам