На початку війну українці перетинали кордон, маючи при собі лише українські документи. Але вже зараз виїхати з країни без закордонного паспорту неможливо.
Для того щоб зробити закордонний паспорт, потрібно зібрати такі документи:
- український паспорт (оригінал та дві копії);
- ідентифікаційний код (оригінал та ксерокопія);
- квитанція, що засвідчує сплату адміністративного збору;
- закордонні паспорти, які вже має громадянин (якщо такі є);
- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі якщо попередній паспорт було викрадено або втрачено під час бойових дій);
- анкета, що заповнюється працівниками (заявнику потрібно лише перевірити, чи правильно вказані дані).
Якщо ви робите закордонний паспорт для дитини, то його потрібно оформляти окремо. Для цього потрібні: заяви від обох батьків, їхні паспорти, свідоцтво про народження (якщо дитина не досягла віку 14 років) або паспорт громадянина України (якщо дитина старша 14 років).
Де можна зробити закордонний паспорт?
Зараз можна зробити кілька паспортів: біометрику та звичайний. Біометричний містить чип, у якому вбудована інформація про людину, зокрема відбитки пальців. З ним дуже зручно їздити в ЄС (без візи). Але якщо ви хочете зробити звичайний паспорт, то для ЄС доведеться робити ще й шенген. Тому швидше і зручніше замовити біометричний закордонний паспорт. Його роблять:
- у державній міграційній службі;
- у центрах надання адміністративних послуг;
- у паспортних послугах Документ.
Якщо ви перебуваєте за кордоном, тоді зверніться до найближчої дипломатичної установи України. Наприклад, до консульства чи посольства. Там скажуть, які документи потрібні та що робити для оформлення паспорта не в Україні.
Як довго доведеться чекати?
В Україні закордонний паспорт роблять до місяця після подачі документів. Також можна зробити паспорт за прискореною методикою, але це коштуватиме дорожче. Тоді документ буде у вас на руках уже за кілька днів.
Важливо, що повністю онлайн зробити закордонний паспорт неможливо, адже для нього потрібні відбитки пальців, фото та чеки про оплату. Якщо хочете якнайшвидше пройти черги, потрібно заздалегідь записатися, зробити це можна онлайн.
Як записатися в електронну чергу онлайн?
- Зайдіть на сайт Державної міграційної служби.
- Виберіть розділ Електронна черга та натисніть Мої талони.
- Виберіть вкладку Запис онлайн та введіть свій номер телефону, ім’я та прізвище.
- Після цього виберіть місто та відділення Державної міграційної служби, де бажаєте отримати паспорт.
- Виберіть послугу та вкажіть дату, яка вам підходить.
- Сплатіть збір.
Скільки це коштує?
За оформлення документк потрібно буде заплатити 733 грн, якщо терміновий — 1085 грн. Важливо, що в паспортних сервісах оформлення обійдеться дорожче, оскільки крім адміністративних зборів доведеться сплатити ще й послуги самого сервісу.