НовиниЮлія Тимошенко: «Незалежна експертиза показала, що аудіозапис НАБУ –...

Юлія Тимошенко: «Незалежна експертиза показала, що аудіозапис НАБУ – фальсифікація»

-

Юлія Тимошенко: «Незалежна експертиза показала, що аудіозапис НАБУ – фальсифікація»

Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко стверджує, що аудіоматеріали НАБУ, які фігурують у її справі, є результатом монтажу та постпродакшену. Під час судового засідання політик послалася на висновки незалежної експертизи, яка виявила сліди стороннього втручання в аудіодоріжки.

Юлія Тимошенко оприлюднила звіт експертизи, проведеної міжнародною Аналітичною платформою цифрових медіа PrismVote Analitics 2025.

За її словами, фахівці проаналізували надані правоохоронцями записи та дійшли висновку про їхню неавтентичність.

«У наданих даних є сильні індикатори зовнішнього втручання й постобробки… Отже, трактувати доріжку як сирий безперервний матеріал не можна. Аудіодоріжка містить сліди постпродакшену», — процитувала лідерка «Батьківщини» витяги з офіційного звіту.

Нардеп наголосила, що наявність вище вказаних ознак може свідчити про замовний характер кримінального провадження.

Тим часом в Запорізькій «Батьківщині» заявили, що справа проти Юлії Тимошенко – це не що інше, як намір влади вчинити розправу над українською опозицією.

«Так звані “плівки НАБУ” розсипаються, щойно до них торкається незалежна експертиза. Фальсифікація, монтаж і постпродакшен — це не правосуддя, а брудна технологія для знищення політичних опонентів. НАБУ та САП перетворились на “обслуговуючі фірми”, котрі здійснюють політичні репресії в Україні. Їхня методичка практично не міняється.  Запорізька команда “Батьківщини” не за словами знає, як використовується цей механізм і тому відповідально заявляю: справа проти Тимошенко  — це полювання та розправа над українською опозицією», — наголосив керівник Запорізької «Батьківщини» Владислав Куценко.

Як повідомлялось, 13 січня 2026 року представники НАБУ та САП заявили про викриття очільниці однієї з парламентських фракцій у спробі підкупу народних депутатів для впливу на голосування у Верховній Раді.  Пізніше з’ясувалося, що йдеться про лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко.

У межах досудового розслідування правоохоронці провели нічні обшуки в офісі партії, а вже 14 січня Юлії Тимошенко було офіційно оголошено про підозру за статтею про пропозицію неправомірної вигоди. Крім того, в НАБУ оприлюднили матеріали прослуховування нардепа.

Водночас Юлія Тимошенко категорично заперечила свою причетність до записів, назвавши провадження політично вмотивованим, а також заявила про намір подати апеляцію.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам