Юлія Тимошенко закликала європейську спільноту багатократно посилити підтримку України – прискорити вступ до ЄС, не чекаючи до 2030 року, підтримати українську економіку, зокрема продовжити режим автономних торгівельних заходів, запроваджених Європейським Союзом у 2022 році – особливо у аграрному секторі, а також створити систему спільної європейської безпеки, максимально збільшити та прискорити військово-технічну допомогу Україні, особливо через надання систем протиповітряної оборони і ракет великої дальності та розпочати конкретні дії щодо використання заморожених російських активів і поширити санкції на ключові галузі економіки країни-агресора.
Про це лідерка «Батьківщина» заявила під час виступу на Конгресі Європейської народної партії, у Валенсії.
«Ми не маємо права прийняти капітулянтські умови миру. Тільки справедливий і сталий мир, який ми з вами заслужили! Для досягнення цієї мети нам потрібно посилити порозуміння і єдність між Сполученими Штатами Америки і Європою – так, як це було завжди. І я знову хочу сказати: Україна вистояла! І ми переможемо! Україна вистояла – завдяки єдності. Завдяки вашій підтримці. І завдяки незламному духу нашого українського народу, героїзму нашої армії», – наголосила Тимошенко.
Лідерка «!Батьківщини» також підкреслила, що українці довели, що здатні не лише боронити себе, а й захищати Європу, а також нагадала про ціну, яку платить Україна за свою свободу та свободу Європи.
«Загинули десятки тисяч найкращих наших людей. 14 мільйонів – а це одна третина довоєнного населення України! – стали вимушеними переселенцями. Половина з них – а це 7 мільйонів! – стали біженцями. 63 тисячі українців зникли безвісти. Понад 20 тисяч наших дітей було викрадено Росією – відірвано від своїх родин, домівок і Батьківщини. Ворог окупував майже чверть нашої території. Ось яку криваву ціну вже заплатили і продовжують щоденно платити українці за свою свободу і незалежність… За вашу і нашу свободу!» – зазначила Юлія Тимошенко.
Лідерка «Батьківщини» подякувала «кожному члену ЄНП, кожному європейському політику, хто за ці роки залишався поруч з нами».
Довідка: ЄНП є найбільшою та найвпливовішою політичною силою на європейському континенті. До її складу входять 84 партії та партнери з 44 країн, Президент Європейського парламенту, Президент Європейської комісії, 12 голів країн-членів ЄС та 3 голови країн, які не є членами ЄС, 10 членів Європейської комісії; вона має найбільшу фракцію в Європарламенті.