НовиниДержекоінспекція нагадала про осінньо-зимову заборону на вилов риби: які...

Держекоінспекція нагадала про осінньо-зимову заборону на вилов риби: які штрафи загрожують порушникам

-

Держекоінспекція нагадала про осінньо-зимову заборону на вилов риби: які штрафи загрожують порушникам

З 1 листопада в Україні діє осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку нерестового періоду в 2025 році. Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції.

У Держекоінспекції пояснили, що зимувальні ями – це природні глибокі ділянки водойм, де риба концентрується для зимівлі. З настанням холодів риба стає особливо вразливою до вилову, що може призвести до зменшення її популяції.

«Кожного року з настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, що впливають на життя підводних мешканців. Температура води падає, день стає коротшим, поверхня водойм покривається кригою та снігом, що зменшує освітлення. У відповідь на ці зміни риби знижують активність, збираються у зграї та шукають місця для зимівлі. У зимувальних ямах риби одного віку та розміру концентруються у великій кількості, стаючи легкою здобиччю для браконьєрів. Тому, з 1 листопада 2024 року в українських водоймах розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах», — йдеться в повідомленні.

Любительське рибальство у цей період дозволяється виключно за межами зимувальних ям. Рибалити можна зимовими вудками та жерлицями з криги, а в разі відсутності льоду –  нахлистовими, донними та поплавковими вудками або спінінгами з використанням штучної або природної принади. Один рибалка може використовувати не більше семи гачків.

За порушення обмежень передбачені штрафи: від 170 до 680 гривень за адміністративні порушення і від 17 000 до 85 000 гривень у випадках завдання серйозної шкоди рибному господарству.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам