НовиниЗміни у вересні: на що чекати українцям

Зміни у вересні: на що чекати українцям

-

Зміни у вересні: на що чекати українцям

Українці отримають платіжки за газ з новими тарифами. Школярі підуть у школу з новими карантинними обмеженнями та новим меню в їдальнях. З’явиться можливість добровільно задекларувати свої неоподатковані доходи. Про всі зміни з 1 вересня 2021 року, читайте далі.

Електронні лікарняні

З 1 вересня електронні лікарняні стануть обов’язковими для всіх медичних установ України. Лікарі зможуть швидко і зручно виписувати лікарняні своїм пацієнтам. При цьому зникне можливість відкривати лікарняні заднім числом.

Нові тарифи

Ціна на газ. Для українців, які не перейшли на річний тариф газу, оприлюднили нові ціни. Так, один кубометр газу буде коштувати від 7,99 до 20,96 гривні за кубометр газу. 

«Нафтогаз», який є постачальником «останньої надії» у вересні підвищує свій місячний тариф – до 12 гривень. У серпні газопостачальник забезпечував газом за ціною 11,78 гривні за кубометр. Водночас компанія пропонує річні та сезонні тарифні плани – по 7,96 гривні за кубометр газу.

Ціна на електроенергію. Вересень стане останнім місяцем з фіксованим тарифом 1,68 гривні за кіловат-годину для всіх споживачів. Адже з жовтня ціна впаде для тих, хто споживає менш як 250 кіловат-годин – тариф становитиме 1,44 гривні.

Субсидії

У вересні завершується період перепризначення субсидій. У Кабміні розповіли, що більшості українців її перепризначили автоматично. Проте 15% все ж таки доведеться повторно подати новий пакет документів, повідомляє Мінсоцполітики. Це стосується тих, кому:

  • надавали субсидію у безготівковій формі;
  • виплати були призначені за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи);
  • грошова допомога була призначена без урахування окремих осіб з-поміж зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Школи

1 вересня школярі пішли до школи у звичному режимі. Маски дозволили не одягати. Це повинні робити лише діти від 12 років під час перерви. Вчителям рекомендували використовувати захисний щиток.

Замість балів учні початкових класів отримуватимуть від вчителів вербальну оцінку, згідно з постановою МОН. Зазначимо, що цього року до НУШ (Нової української школи) приєднаються й учні 4 класів. У шкільних їдальнях зміняться вимоги до харчування: приблизно 75% продуктів повинні бути рослинного походження: овочі, салати, злакові та фрукти. Картоплю можна пропонувати не більше 2-3 разів на тиждень.

Податкова амністія

З 1 вересня українці, які до 2021 року мали неоподатковані доходи – наприклад зарплату в конверті – чи придбали майно на ці гроші, можуть їх добровільно задекларувати. Це стосується: валютних цінностей, нерухомості, рухомого майна, в тому числі об’єктів мистецтва, частки в юридичних особах, цінних паперів, права на отримання прибутку при відсутності корпоративних прав, а також банківських металів і всього, що приносить або може приносити дохід.

Водночас готівку задекларувати не можна, хіба що перевести її на банківський рахунок.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам