НовиниЗвіт Державної міграційної служби за 2021 рік

Звіт Державної міграційної служби за 2021 рік

-

Звіт Державної міграційної служби за 2021 рік

У минулому році експерти Державної міграційної служби взяли активну участь у розробленні змін до законодавства в частині реєстрації місця проживання за декларативним принципом. 

Про це повідомила голова ДМС України Наталія Науменко в ході презентації публічного звіту  про результати діяльності у 2021 році. За задумом, реєстрація місця проживання мала стати простою – без довідок та штампів у паспорті.

У минулому році Верховною Радою був прийнятий Закон України №1871-IX «Про надання публічних електронних послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні». На думку Наталії Науменко, це дозволить удосконалити відповідні процедури та спростити надання адміністративних послуг.

«Саме удосконалення законодавства у сфері міграції, як і в інших сферах, дозволяє нам чіткіше вибудовувати правила, за якими ми працюємо. Після запровадження цих новел у законодавстві українці будуть реєструвати своє місце проживання винятково за декларативним принципом. Тобто непотрібні будуть довідки та штампи в паспорті. А зняття з реєстрації відбуватиметься за заявою власника та без рішення суду», – наголосила вона.

За словами очільниці Державної міграційної служби, відтепер реєстрацію також можна буде здійснити онлайн через застосунок порталу «Дія». Таку декларацію зможе подати власник житла за умови, що особа, яка реєструється, також надасть згоду в електронній формі засобами «Дії».

«Така інформація буде надходити від кожного органу реєстрації та узагальнюватись у відомчій інформаційній системі ДМС України з подальшою передачею до Державного демографічного реєстру», – пояснила Наталія Миколаївна.

Вона також додала, що перевірка таких даних буде здійснюватися за запитом відповідних органів або самої особи. Це звільнить громадян від необхідності подання паперових довідок про реєстрацію місця проживання.

Працювати ефективніше

Презентуючи звіт ДМС України за 2021 рік, Наталія Науменко також розповіла про реформування міграційної служби.  За словами очільниці ДМС, суттєві зміни можуть торкнутися структури та кадрового складу Державної міграційної служби. Вона також поінформувала про плани щодо реформування структури та роботи відомства.

 «У 2021 році структура ДМС України не зазнала суттєвих змін. Ми так само маємо на сьогодні 573 територіальні підрозділи. Але у вересні минулого року команда ДМС, експерти провели низку нарад, щоб зрозуміти, що власне ми хочемо змінити і в апараті, і в регіонах. Для того, щоб, можливо, оновити й кадровий склад міграційної служби, підвищити продуктивність роботи, обізнаність у сфері міграційного законодавства», – повідомила Науменко.

За її словами, оновлена модель розвитку територіальних органів Державної міграційної служби України була представлена на розгляд Міністру внутрішніх справ Денису Монастирському. Крім того, її було оприлюднено на офіційному сайті ДМС.

«Ми сподіваємося, що 2022 рік буде позначений кардинальними змінами у роботі наших підрозділів», – підкреслила посадовиця.

Вона зауважила, що територіальні органи та підрозділи ДМС були створені відповідно до адміністративно-територіального устрою нашої держави, який діяв до 2021 року. На той час існувала об’єктивна необхідність забезпечення присутності співробітників міграційної служби у кожному райцентрі України. 

«Разом із тим, ми розуміємо, що міграційні процеси, які відбуваються в Україні та у світі, не є сталими та постійно змінюються. Ми також маємо швидко реагувати на наявні сьогодні зміщення міграційних пріоритетів і приділяти більшу увагу не тільки якості надання адмінпослуг, але й якості протидії нелегальній міграції в Україні. Тому ми впевнилися, що наразі ДМС потребує певних змін – як структурних, так і функціональних», – резюмувала Наталія Миколаївна.

Таким чином, нині першочерговим пріоритетом ДМС визначено приведення структури територіальних органів і підрозділів міграційної служби у відповідність до актуальних викликів і загроз. А саме — побудова дієвої та гнучкої системи, що буде здатна оперативно й адекватно реагувати на будь-які міграційні ризики та загрози.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам