Новини12 мільярдів гривень на підтримку вчителів

12 мільярдів гривень на підтримку вчителів

-

12 мільярдів гривень на підтримку вчителів

Про щомісячні надбавки для педагогів в умовах війни та зимовий пакет підтримки українців розповіли в партії «Слуга Народу».

В партії «Слуга Народу» розповіли, що з початку наступного року всі без виключення педагоги українських шкіл почнуть отримувати додаткові щомісячні виплати, які стануть важливою підтримкою у складних умовах воєнного стану. Відповідне рішення Уряд ухвалив в листопаді, виконуючи доручення Президента України Володимира Зеленського. У державному бюджеті на 2025 рік на цю потребу виділять 12 мільярдів гривень.

«Ми всі розуміємо, що ресурси нашої держави обмежені. Але уряд мусить допомогти людям, які працюють в Україні та, безумовно, для України. Кошти на це є», — зазначив Президент України Володимир Зеленський.

Глава держави також анонсував, що урядовці зараз готують й інші рішення, які мають допомогти українцям пережити важкі часи. Зокрема йдеться про зимовий пакет підтримки українців.

Скільки отримають вчителі

Як зазначили в партії «Слуга Народу», з 1 січня 2025 року кожен український вчитель отримає 1 тисячу гривень, а вже з вересня ця сума зросте вдвічі – до 2 тисяч гривень.  Надбавка буде виплачуватись до кінця воєнного стану (до кінця того року, у якому скасують воєнний стан). Доплати нараховуватимуться автоматично, без необхідності додаткових заяв чи процедур з боку педагогів.  Крім того, в бюджеті на наступний рік передбачено на 18 млрд грн збільшено фінансування освіти, зокрема гроші будуть витрачені на безкоштовне харчування дітей 1-4 класів.

«Доплати є тимчасовим заходом для підтримки вчителів у складний період війни. Звичайно це рішення не розвʼязує всіх проблем щодо оплати праці освітян, але воно є першим кроком до зміни ситуації. І таке рішення безумовно демонструє, що підтримка вчителів залишається пріоритетом для держави», — зазначила очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Хто отримає надбавку

В партії «Слуга Народу» роз’яснили, що ці виплати стосуються усіх без виключення педагогічних працівників українських шкіл, а їх майже пів мільйона: це вчителі, психологи, керівники гуртків та груп продовженого дня. На отримання виплат не впливатиме стаж педагога чи місце розташування закладу освіти, в якому він працює, посадові обов’язки або робоче навантаження.

«Рішення про щомісячні виплати вчителям демонструє, що підтримка освітян залишається пріоритетом для держави», очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Що буде далі

Після закінчення військового стану Уряд розгляне можливість впровадження довгострокових підвищень зарплат. Міністерство освіти та науки України вже напрацювало нову систему оплати праці вчителів, яка враховуватиме різноманітні обовʼязки вчителів (окрім проведення уроків) і професійні траєкторії розвитку.

«Влада мусить допомогти людям, які працюють в Україні та, безумовно, для України», — Президент Володимир Зеленський.

Зимовий пакет підтримки українських родин

У партії «Слуга Народу» пояснюють, що «вчительська доплата» – це лише один із компонентів масштабного пакету підтримки сімей, який розгортає українська влада.

«Перший етап цієї підтримки – це ініційована Президентом України Володимиром Зеленським програма зимової єПідтримки. Кожні українець та українка з 1 грудня отримають від держави тисячу гривень, які можуть використати на оплату житлово-комунальних послуг, купівлю вітчизняних продуктів і ліків. Наступні кроки – це зимові субсидії обсягом не менше, ніж минулорічні, а також розширена програма «Доступні ліки», до якої включать нових отримувачів», — зазначають у партії «Слуга Народу».

Водночас протягом грудня кожна малозабезпечена родина, а також сім’ї-ВПО, у яких є діти або дорослі з інвалідністю І групи, отримають на кожну дитину по 6500 грн. Це кошти на купівлю дітям теплого одягу, взуття та інших речей, які потрібні взимку.

Також у партії «Слуга Народу» зазначають, що в січні наступного року для переселенців запустять програму субсидій на орендоване житло. Нею зможуть скористуватися ті сім’ї, які витрачають на оренду понад 30% своїх сукупних доходів. Окрім того, цієї зими близько пів мільйона українських родин, які опалюють житло дровами, вугіллям, іншим твердим паливом, вже отримують додаткову виплату – до 21 тис. грн.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам