Новини18-річні українці отримають сертифікати на придбання книг

18-річні українці отримають сертифікати на придбання книг

-

18-річні українці отримають сертифікати на придбання книг

Відтепер українці, досягаючи повноліття, отримуватимуть від держави книжковий сертифікат. Це передбачено законом №11251, який вчора, 18 червня, підписав президент України Володимир Зеленський.

Вже цього року громадяни України, яким з 1 січня 2024 року виповнилося 18 років, отримають книжковий сертифікат на суму 908 гривень. Молоді люди зможуть скористатися документом для придбання електронних та паперових видань, аудіокниг, а також спеціальної літератури для осіб з порушенням зору. Отримати сертифікат можна буде в «Дії».

Директрока Українського інституту книги Олександра Коваль зазначила, що Кабмін має ще ухвалити постанову, яка визначить порядок надання допомоги і внесення змін до порядку використання коштів. Попередньо на програму планують виділити з бюджету 370 млн гривень.

«Залишилися формальності: Постанова КМУ, яка визначає порядок надання допомоги і внесення змін до порядку використання коштів УІК. І тоді 370 млн грн, виділені в бюджеті на цю програму, мають шанси з карток 18-річних щасливчиків, які отримають книжки українською мовою за власним вибором, поповнити рахунки українських видавців, які за ці кошти видадуть додатково 1,5-2 млн примірників», — написала Олександра Коваль.

Після припинення дії воєнного стану в Україні сертифікати також планують видавати батькам новонароджених.

Олександра Ган

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам