Новини90 років майстерності: «Запоріжкокс» відзначив ювілей з дня заснування

90 років майстерності: «Запоріжкокс» відзначив ювілей з дня заснування

-

90 років майстерності: «Запоріжкокс» відзначив ювілей з дня заснування

«Запоріжкокс» Групи Метінвест 15 квітня 2024 року відзначив 90-річний ювілей з дня заснування. До річниці заводу заслужені нагороди та привітання приймали кращі працівники підприємства.

На підприємстві відбулися урочисті збори колективу із нагородженням найкращих працівників. З огляду на воєнний стан, «Запоріжкокс» відмовився від масових святкових заходів, щоб не наражати своїх працівників на небезпеку.

«Попри повномасштабну війну “Запоріжкокс” стабільно працює, підтримує економіку нашої країни і рідного міста. Тільки за минулий 2023 рік завод виробив близько мільйону тонн коксу валового, що складає майже 30% від усього виробленого в Україні. Запорука високих результатів – професійність та єдність нашого колективу, співробітники якого працюють на виробництві, захищають на фронті та допомагають одне одному. Дякую кожному співробітнику “Запоріжкоксу” за нашу потужну спільну роботу, що наближає Перемогу України», — зазначив генеральний директор «Запоріжкоксу» Олександр Бехтер.

Почесними грамотами «Запоріжкоксу», ЦК профспілки металургів та гірників України та профспілкової організації підприємства нагороджено дванадцять фахівців, які зробили найбільший внесок в забезпечення стабільної роботи підприємства під час війни. Колективи коксового цеху, цеху уловлювання та сіркоочищення відзначенні Почесною грамотою Метінвесту та сертифікатами на покращення робочого побуту своїх підрозділів.

За 90-річну історію «Запоріжкокс» виробив майже 120 млн тонн валового коксу. Підприємство системно оновлює виробничі потужності, зокрема коксові батареї, підвищує якість та розширює асортимент хімічної продукції. Зокрема, у 2019 році запущена в експлуатацію нова лінія грануляції електродного пеку. У 2020 році «Запоріжкокс» ввів в дослідно-промислову експлуатацію нову міні-градірню для охолодження технічної води цеху смолоперегінного виробництва. Підприємство успішно реалізує проєкти з енергозбереження, зокрема проєкт з обміну вторинними газами з комбінатом «Запоріжсталь».

Середньооблікова чисельність працюючих на підприємстві складає близько 800 осіб, майже 14% співробітників наразі мобілізовані до лав Збройних сил України. З початку повномасштабного вторгнення вісім військовослубовців-працівників «Запоріжкоксу» віддали своє життя за свободу України.

«Запоріжкокс» пишається своїми трудовими династіями: наразі на підприємстві працює десять династій, спільний стаж яких налічує понад 1300 років.

Попри складнощі, які проживає підприємство через військову агресію, у 2023 році «Запоріжкокс» перерахував до бюджетів усіх рівнів понад 225 млн гривень податків та зборів.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам