Редакція газети «Горожанин-Інформ» ретельно слідкує за ситуацією у національному університеті «Запорізька політехніка». У газеті детально розглядали багато питань, одне з яких – вибори ректора.
Так, 22 грудня має відбутися чергова спроба обрати ректора навчального закладу. Цього разу згідно з наказом № 1/21769-21 від 13.12.2021 претендентів на посаду ректора залишилося лише три:
- Грешта Віктор Леонідович, кандидат технічних наук, професор;
- Гугнін Едуард Анатолійович, доктор соціологічних наук, доцент;
- Овчинников Олександр Володимирович, доктор технічних наук, професор.
Сподіваємось, що переможця все ж таки буде визначено.
Після оприлюднення наказу трапився конфлікт між представниками студентів та керівництвом університету. Справа в тому, що студенти мають право брати участь у виборах, але у керівництва закладу виникли питання стосовно списків студентів які мають проголосувати.
На засіданні організаційного комітету, куди запросили всіх голів студентського самоврядування, провели роз’яснення питань щодо процедури обрання представників від студентства. Списки, що вони надали, оргкомітет не затверджував. У чому ж були претензії? У сюжеті телеканалу ALEX.UA озвучили заяви двох кандидатів на посаду ректора, приводимо вам цю дискусію:
Едуард Гугнін, кандидат на посаду ректора НУ «Запорізька політехніка»:
– Ви кажете про те, що виборів не було, бо ми знаходимося в «червоній зоні». Яким чином провели вибори представників у четвертому гуртожитку університету, знаходячись у червоній зоні? І найголовніше – хто подавав заявку? Це питання до коменданта гуртожитка або голови студмістечка. Хто надав вам згоду і приміщення для проведення цього заходу?»
Марія Павленко, голова студентського самоврядування НУ «Запорізька політехніка»:
– Коли був запроваджений карантин, на студентській конференції університету було прийнято рішення більшістю голосів не проводити процедуру таємних виборів на факультетах. Вирішує питання про висунення кандидатур для прямих таємних виборів конференція студентів університету. Усі з цим погодились. І, таким чином, усі списки делегатів подавалися до конференції студентів університету.
Делегування студентів до числа виборців відбувається за поданням від кожного факультету.
Віктор Грешта – кандидат на посаду ректора НУ «Запорізька політехніка»:
– Те, як проводилися вибори на факультетах – це рішення конференції студентів. Це їх право вирішувати, як вони будуть висувати делегатів. Вони не порушували закон, згідно якого, за статтею 42, студенти обирають представників шляхом прямих таємних виборів. Ці вибори відбулися 8 грудня чітко з дотриманням законодавства.
Після вивчення всіх юридичних документів, члени організаційної ради проголосували, щоб включити студентів до осіб, які мають право брати участь у голосуванні.
Організаційна рада винесла правильне рішення, адже керівництво навчального закладу не має права впливати на студентське самоврядування.
Любов Стародворська
С целью узнать позицию студентов касательно конфликта редакция газеты «Горожанин-Інформ» обратилась к самой главе студенческого самоуправления НУ «Запорожская политехника» Марии Павленко:
– Как отнеслись головы студенческого самоуправления к давлению со стороны руководства вуза относительно отстранения студентов от участия в выборах ректора университета?
– Мы всегда спокойно относимся к критике в свой адрес, но при условии, что она конструктивна. Вопросы оргкомитета, адресованные нам, касались процедурных моментов избрания представителей студенчества для участия в выборах ректора. Результатом дискуссии стало признание результатов студенческих выборов законными, списки выборщиков были приняты оргкомитетом.
– Как эта ситуация повлияла на студентов, изменился ли приоритет в выборе ректора?
– Задача органов студенческого самоуправления заключается прежде всего в том, чтобы обеспечить возможность свободного и демократичного выбора для каждого студента. Путь к этому в абсолютной прозрачности и открытости наших действий, поэтому до студентов доводятся все решения и обстоятельства их принятия. Но за кого голосовать, остается личным решением каждого.