НовиниЩо робити, якщо в укритті слабкий сигнал - поради

Що робити, якщо в укритті слабкий сигнал – поради

-

Що робити, якщо в укритті слабкий сигнал – поради

Через постійні обстріли, небезпеку ракетних ударів чи авіанальотів українцям доводиться багато часу проводити в укриттях.
Поки зберігається небезпека, цього не уникнути. Правоохоронці та влада просять не нехтувати сигналами тривоги, адже від цього залежить ваше життя.

Співробітники Держспецзв’язку і НКЕК розробили кілька порад про те, що робити, коли зв’язок нестабільний. А також розповіли, що можна спробувати зробити, якщо ваш телефон не ловить сигналу.

Що робити, якщо сигнал в укритті занадто слабкий або взагалі відсутній?

Спробуйте підключитись до мережі WIFI, якщо вона є. Зараз чимало сховищ обладнані роутерами. Якщо у вашому немає – спробуйте разом із сусідами, у яких є кабельний інтерент, забезпечити укриття мережею. Для цього достатньо одного кабеля й WI-FI-роутера.

Підпишіться на спільноту «Срочно» у Viber і Telegram для відслідковування при низькій швидкості інтернету гуманітарних коридорів та інформації про евакуацію.

Телефон при поганому покритті розряджається швидше. Якщо у сховищі є люди, крім вас – домовтесь, щоб постійно був увімкнений лише один телефон. Таким чином ви розвантажите мережу та збережете заряд смартфонів якнайдовше. Одного телефону достатньо, щоб отримувати найбільш важливу інформацію. Обов’язково попередьте близьких, коли будете на зв’язку.

Якщо в укритті зовсім немає зв’язку, переконайтеся, що у вас вимкнений «режим польоту» на телефоні. Спробуйте скористатися національним роумінгом. Переконайтесь, що проблема не в SIM-картці: вимкніть телефон, вийміть і вставте SIM-карту. За можливості, спробуйте переставити картку в інший пристрій. Якщо працюватиме – проблема з телефоном. Якщо ні – із SIM-картою.

Однією з причин відсутності зв’язку може бути покриття, не розраховане на велику кількість користувачів. Обмежте споживання мобільного трафіку. Вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах.

Для підтримки зв’язку в екстрених ситуаціях заздалегідь встановіть один із додатків-рацій, щоб тримати зв’язок із людьми поруч (домовтесь, який саме та встановіть однакові): Bridgefy, Walkie Talkie, Two Way: Walkie Talkie. Радіус роботи залежить від покоління Bluetooth та можливих перешкод для сигналу (до 60-100 м).

Будьте обачливі, спілкування за допомогою цих програм не захищене – існує ризик, що вас зможе прослухати будь-хто, якщо випадково чи навмисно потрапить на ту саму частоту.

І не забувайте: виходити з укриття, доки триває сигнал тривоги, заборонено. Це небезпечно для вашого життя.

У випадку, якщо вихід з укриття засипало, обов’язково спробуйте повідомити ДСНС про ваше місцеперебування за допомогою екстреного виклику на номер «101» та «112». Екстрені виклики безкоштовні!

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам