НовиниЯк врятуватися: правила поведінки під час вибуху

Як врятуватися: правила поведінки під час вибуху

-

Як врятуватися: правила поведінки під час вибуху

На жаль, ми починаємо звикати до сигналу тривоги. Однак не завжди він застає нас в слушний час. Хіба він взагалі може бути слушним? Однак, іноді трапляється так, що тривога і вибухи починають свою дію, коли люди знаходяться на вулиці. Йдуть за необхідними продуктами або намагаються зібрати допомогу нашим військовим.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій зібрала декілька рекомендацій у разі вибухів поруч із вами.

Якщо є можливість, швидко залиште небезпечну зону, сховайтеся в укритті, прийміть безпечну позу – ляжте на землю та прикрийте голову руками, щоб запобігти ураженню осколками й уламками.

Отямившись після вибуху, озирніться навколо, спробуйте швидко оцінити своє місце перебування, стан здоров’я, масштаби уражень, розміри руйнувань і ризик обвалення найближчих будівельних конструкцій.

За відсутності травм і наявності можливостей, надайте допомогу іншим. Евакуюйтеся самостійно та допоможіть зробити це людям, які знаходяться в осередку вибуху, зруйнованих або пошкоджених спорудах. Перемістіться до безпечного місця. За неможливості залишити приміщення, зміцніть будівлю підручними засобами, щоб запобігти обвалюванню.

У жодному разі не користуйтеся ліфтом, пересувайтеся у зоні вибуху вкрай обережно. Обов’язково захистіть органи дихання від пилу та диму, надягнувши засіб індивідуального захисту або скориставшись тим, що маєте – хусткою, шарфом, марлею тощо.

Викличте на об’єкт пожежно-рятувальні підрозділи, швидку допомогу, правоохоронні органи, аварійні та комунальні служби. Якщо вибух застав вас на робочому місці, повідомте про це керівництву підприємства. До прибуття швидкої огляньте потерпілих, за потреби надайте їм домедичну допомогу.

Відключіть подачу електроенергії, газу, води, тепла до пошкоджених вибухом приміщень, вимкніть виробниче обладнання, якщо таке є. Забезпечте оточення місця вибуху і його ізоляцію до прибуття компетентних органів. У разі пожежі вжийте заходів для її гасіння власними силами та наявними протипожежними засобами до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам