НовиниМобілізація в Україні: чи завершиться вона у серпні

Мобілізація в Україні: чи завершиться вона у серпні

-

Мобілізація в Україні: чи завершиться вона у серпні

Якщо ЗСУ підуть у контрнаступ та продовжать визволяти тимчасово окуповані території, то ймовірно, збільшена кількість військових стане необхідністю. Тож, продовження мобілізації є вірогідним сценарієм.

Наразі все ж таки немає офіційної інформації, чи буде пролонговано загальну мобілізацію та воєнний стан після 23 серпня. Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент. І, за словами парламентаріїв, які за це голосуватимуть, немає жодних підстав зупиняти мобілізацію.

Так, член парламентського комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко впевнений, що мобілізація в Україні подовжиться: «Не думаю, що мобілізацію буде зупинено. Ми щодня втрачаємо наших бійців, вибувають окремі військово-облікові спеціальності. Зараз не можна припиняти мобілізацію – це однозначно».

Втім, за словами Костенка, новий етап мобілізації може бути більш вибірковим.

«Не думаю, що мобілізація буде повномасштабною. Але все одно добиратимуть людей на ті спеціальності, які вибувають», – каже він.

А от військовий експерт Михайло Жирохов навпаки вважає, що мобілізація може бути навіть масштабнішою, адже втрати на фронті, на жаль, серйозні.

«Беручи до уваги ситуацію на фронті, мобілізацію, звичайно, буде продовжено і вона буде більш масштабною, оскільки оперативний резерв, який переважно зараз мобілізований, на жаль, закінчується. І ті люди, які були мобілізовані, ймовірно, не покривають потреб фронту», – говорить Жирохов.

До призову підлягають усі громадяни України, придатні до військової служби або ті, які перебувають в запасі (резервісти). Мобілізувати можуть військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років, але першочергово призивають тих, хто має досвід у військовій справі.

Загальна мобілізація відбувається у чотири етапи, які впроваджуються відповідно до потреб та можливостей під час активних бойових дій.

  1. Перша черга оперативного резерву — колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії за контрактом або під час однієї з попередніх хвиль мобілізації (йдеться саме про ветеранів бойових дій з 2014 року, а не всіх, хто коли-небудь проходив строкову службу).
  2. Друга черга оперативного резерву — військовослужбовці, що проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
  3. Мобілізаційний резерв — військовозобов’язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу і не призивалися раніше.
  4. Громадський резерв — решта громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ в особливий період (застосовується у випадку найгіршого сценарію повномасштабної війни).

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам