НовиниВ небі над Житомирщиною зіткнулися два навчальні літаки, загинули...

В небі над Житомирщиною зіткнулися два навчальні літаки, загинули троє пілотів

-

В небі над Житомирщиною зіткнулися два навчальні літаки, загинули троє пілотів

25 серпня в небі над Житомирщиною зіткнулись два навчально-бойових літаки L-39. Троє пілотів загинули. Про це повідомили Повітряні сили Збройних сил України.

У відомстві уточнили, що на борту літаків перебували троє бойових пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр», кожен з них був задіяний до виконання повітряних операцій із захисту України в умовах повномасштабної агресії РФ, в тому числі тактичних завдань на Східному та Запорізькому напрямках.

Внаслідок авіакатастрофи загинули:

Капітан Андрій Пільщиков, позивний «Джус». Льотчик родом з Харкова, 8 років життя присвятив авіації. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах. Здобув низку державних та відомчих нагород. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат охарактеризував «Джуса» наступним чином: «Він був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16».

Майор В’ячеслав Мінка. Пілот мешкав на Київщині. Повернувся в авіацію у 2015 році, коли російський агресор напав на Україну. З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Був досвідченим пілотом бригади, технічно підготовленим. Знався на різних типах літаків, значну частину служби присвятив інструкторській справі, розповіли у бригаді тактичної авіації Василькова.

Майор Сергій Проказін. Проживав у Полтавській області. 24 роки життя присвятив авіації: від льотчика – до заступника командира бригади. З 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів. Побратими згадують його непересічну посмішу, щирість, вміння прийти на допомогу у непростих ситуаціях.

Літаки впали в городи приватних будинків, приблизна відстань між ними – 300 метрів. Ніхто з місцевих не постраждав, пошкоджених будинків і людей також не було.

Офіс генерального прокурора повідомив про відкриття кримінального провадження. Наразі проводяться першочергові слідчі дії, оглядається місце авіакатастрофи, допитуються свідки, призначені експертизи.

Слідство вивчає три можливі версії авіакатастрофи. Про це в ефірі телемарафону заявила радниця з комунікації Державного бюро розслідувань (ДБР) Тетяна Сап’ян. За її словами, до розслідування залучать фахівців з Генерального штабу ЗСУ і командування Повітряних сил.

«Щодо можливих версій. Попередня кваліфікація – це порушення правил польотів або підготовки до них. І за це дійсно є в Кримінальному кодексі покарання. Але також слідством будуть розглядатися версії такі як: технічна несправність літаків, помилка пілотів, і третя версія – порушення при організації здійснення польотів», — сказала вона.

Сап’ян додала, що для того, аби довести одну з версій, потрібно провести чимало експертиз, які не робляться за один день. Сюди входять і судово-медичні експертизи, і експертизи з дешифрації чорних скриньок тощо.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам