НовиниУночі 31 березня Україна перейде на літній час

Уночі 31 березня Україна перейде на літній час

-

Уночі 31 березня Україна перейде на літній час

Переведення годинників проводиться для того, щоб ефективніше використовувати денне світло в холодний період року та зменшити витрати на електрику для освітлення та обігрів приміщень під час робочого дня. Розповідаємо про те, в який день потрібно буде перевести годинники на літній час і як не забути це зробити.

В Україні перехід на літній час зазвичай відбувається в останню неділю березня. У 2024 році це буде в ніч з 30 на 31 березня о 3:00.

Годинник переводять у вихідний, щоб дати можливість адаптуватися до нового часу. Цього разу годинник переводять на 1 годину вперед, з 3:00 на 4:00.

Сучасна техніка, така як комп’ютери та смартфони, автоматично переходять на новий час, а от кнопкові телефони та механічні годинники потребують ручного переведення.

Верховна Рада України кілька разів намагалася обговорити питання щодо скасування переходу на літній і зимовий час, але ця ініціатива залишається без вирішення. Слід нагадати, що не лише Україна, але й майже 70 країн світу переходять на літній і зимовий час двічі на рік. Водночас 135 країн світу або ніколи не використовували цю практику, або вже відмовилися від неї.

Як адаптуватися?

Перехід на літній час є складнішим, ніж перехід на зимовий, хоча обидва випадки можуть негативно позначитися на здоров’ї через порушення біоритмів організму людини. Після переходу на літній час необхідно буде вставати і лягати спати на 1 годину раніше.

Також переведення годинників має декілька небезпечних наслідків, зокрема:

  • зростає захворюваність організму;
  • збільшується ризик інфарктів, гіпертонічних кризів;
  • помічено, що в адаптаційний період зростає кількість викликів швидкої допомоги через проблеми з серцем;
  • збільшується кількість ДТП;
  • зростає кількість спроб суїцидів.

Щоб зменшити негативний вплив переходу на літній час, слід намагатися кілька днів до 31 березня лягати спати та вставати раніше, ніж зазвичай, наприклад, спочатку на 15 хвилин, потім на 30, 45 хвилин. Такий поступовий перехід зробить адаптацію менш відчутною.

 

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам