Вже три роки в Запоріжжі відсутнє централізоване постачання гарячої води, але деяким містянам досі приходять платіжки. Звідки беруться нарахування за послугу, якої не існує?
Директорка зі збуту концерну «Міські теплові мережі» Анна Юдіна пояснила, що суми в платіжках – це заборгованість з періоду, коли водопостачання ще відбувалося.
«Абонплата за гарячу воду – це може бути тільки заборгованість. У першому стовпчику платіжки вказана заборгованість на початок періоду, у останньому – на кінець періоду. Нараховано – посередині. У тих, у кого немає заборгованості, цієї строки взагалі немає в рахунку», — зазначила Анна Юдіна.
За її словами, якщо погасити заборгованість, вам перестануть надходити рахунки за абонентську плату.
«Просто сплачуєте заборгованість – і все. Більше ви в рахунку не побачите ні цю строку, ні заборгованість», — запевнила вона.
Довідка. Централізоване гаряче водопостачання у Запоріжжі припинили ще 27 липня 2022 року. Передбачалося, що таке рішення розвантажить міську скарбницю, сімейний бюджет споживачів та дозволить заощадити 15% природного газу, необхідного для опалення будинків.
«По-перше, 56% жителів Запоріжжя вже не користуються цими послугами. Більша частина використовує у своєму побуті бойлери та водонагрівачі. По-друге, ми підрахували й отримали дані, що та людина, яка має бойлер, витрачає 7 тисяч 300 гривень на рік, а людина, яка користується централізованим водопостачанням, витрачає 12-16 тисяч гривень на рік», — заявляв тоді секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв.