НовиниЩоб не нашкодити: яку інформацію про полонених та зниклих...

Щоб не нашкодити: яку інформацію про полонених та зниклих безвісти не можна оприлюднювати

-

Щоб не нашкодити: яку інформацію про полонених та зниклих безвісти не можна оприлюднювати

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначили, що останнім часом російські спецслужби почали активніше збирати інформацію про зниклих громадян нашої країни. Українців закликають не розголошувати дані військовополонених чи зниклих безвісти задля їхньої безпеки.

Зараз існує чимало Telegram-каналів, які обіцяють допомогти у пошуках військовослужбовців, що потрапили в полон або зникли безвісти. Для цього модератори просять родичів та близьких надати особисту інформацію.

У жодному разі не варто розповсюджувати такі відомості: дані військовослужбовця (ПІБ, номер бригади, військову спеціальність, позивний, звання, місце дислокації підрозділу, обставини потрапляння в полон); номер телефону; профіль у соцмережах; адресу проживання; попереднє місце роботи; дані про сім’ю полоненого/зниклого; інформацію про політичні погляди; фото/відеоматеріали, зокрема із побратимами.

У Координаційному штабі наголошують, що передача інформації стороннім особам може негативно вплинути на становище полоненого.

Ба більше, подібні Telegram-канали часто створюють агенти російських спецслужб та шахраї, які намагаються нажитися на чужому горі.

Важливо пам’ятати, що в Україні пошуками зниклих безвісти займаються лише фахівці, уповноважених державних органів.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам