НовиниПідсумки «Рамштайну»: підтримка від США, нова зброя та ППО

Підсумки «Рамштайну»: підтримка від США, нова зброя та ППО

-

Підсумки «Рамштайну»: підтримка від США, нова зброя та ППО

Контактна група з питань оборони України, відома як формат «Рамштайн», від початку своєї роботи вже виділила Україні понад $145 млрд військової допомоги, розповіли в партії «Слуга Народу».

Як повідомили в партії «Слуга Народу», на початку січня в Німеччині відбулось ювілейне 25-те засідання «Рамштайн» — контактної групи з питань оборони України, яка об’єднує понад 50 країн світу. Зустріч була зосереджена на ключових оборонних запитах України, зокрема на системах протиповітряної оборони, артилерійських боєприпасах і бронетехніці, а також на зусиллях із посилення оборонно-промислового комплексу. Президент України Володимир Зеленський закликав партнерів долучатися до створення арсеналу дронів, зміцнювати українську ППО та посилювати санкції проти Росії.

«Гібридна агресія та диверсії Росії проти всього західного світу не припиняються, і тільки підтримуючи та зміцнюючи нашу співпрацю, посилюючи наші домовленості та коаліції, ми зможемо по-справжньому захистити нормальне життя людей у всіх наших країнах», — наголосив Президент Володимир Зеленський.

Що вирішили на «Рамштайні»

У партії «Слуга Народу» акцентують, що цей «Рамштайн» був дуже важливим для нашої країни, адже ми не тільки отримали необхідну військову допомогу, а й на ньому були затверджені стратегічні цілі для України на майбутні два роки.

В партії «Слуга Народу» зазначили, що Україна та союзники склали план обороноздатності України до 2027 року. Зокрема було затверджено 8 дорожніх карт,  розроблених у межах 8 Коаліцій спроможностей: авіація, протиповітряна оборона, морські спроможності, артилерія, бронетехніка, ІТ, дрони, розмінування. Через ці коаліції країни-партнери можуть оперативно реагувати на нагальні потреби України на полі бою. Загалом союзники планують тісно співпрацювати з Україною, щоб допомогти не лише у воєнний час, але й після нього. Це включає пожертвування, закупівлі, інвестиції та зусилля з розширення промислової бази, зокрема шляхом залучення внутрішнього виробництва та можливостей підтримки оборонної промисловості України.

Військова допомога

В партії «Слуга Народу» пояснили, що цей «Рамштайн» був також досить продуктивним щодо залучення інвестицій та підтримки української оборонної промисловості. Так, США оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму 500 млн доларів. Гроші виділять на снаряди, ракети до ППО та класу «повітря-земля» та обладнання для літаків F-16. Також до посилення українського ППО долучиться і Німеччина. У 2025 році ця країна передасть нам 6 систем ППО IRIS-T та найближчим часом надасть 50 ракет-перехоплювачів до цих систем.

Крім того, країни «Рамштайну» взяли на себе зобов’язання інвестувати в оборонно-промисловий комплекс України за «данською моделлю». Зокрема, Канада виділить допомогу на 440 млн канадських доларів, включно зі 100 млн на закупівлю української зброї шляхом прямого фінансування українських виробників. А Ісландія профінансує виробництво української зброї на суму 2 млн євро.

Велика Британія разом із союзниками по НАТО планують масово забезпечити нашу країну дронами — разом з Данією, Нідерландами, Латвією та Швецією передадуть Україні 30 тисяч нових безпілотників на суму 45 млн фунтів стерлінгів. А Норвегія для закупівлі БПЛА виділить 700 млн норвезьких крон.

«Січнева зустріч в форматі «Рамштайн» стала чи не найбільш результативною щодо визначення наступних кроків для продовження міжнародної підтримки України. З одного боку ми узгодили оборонну стратегію нашої країни на наступні два роки. З іншого – союзники вчергове надали нам значну військову допомогу. Все це результат успішної дипломатії Президента України Володимира Зеленського, його офісу, урядовців та народних депутатів», — зазначила очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк і додала, що загалом наші союзники і партнери — учасники контактної групи — спільно виділили понад 145 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Нові антиросійські санкції

У партії «Слуга Народу» розповіли, що нещодавно Президент США Джо Байден ввів масштабні санкції проти енергетичного сектора Росії. Зокрема, США наклали санкції на «Газпром нафту», «Сургутнафтогаз» та їхні дочірні компанії. Також обмеження торкнулися 184 танкерів «тіньового флоту» Росії, за допомогою якого країна-агресор уникає санкцій і перевозить нафту. До списку потрапили «Інгосстрах» із «Альфастрахування», які займаються морським страхуванням. Загалом під санкції потрапили понад 400 суб’єктів.

Експерти зазначають, що ці санкції є одними із найжорсткіших проти російської нафтової промисловості. Передбачається, що вони призведуть до серйозного збою в експорті російської нафти до її основних покупців — Індії та Китаю.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам