НовиниАвіакатастрофа у Броварах: розслідування завершено

Авіакатастрофа у Броварах: розслідування завершено

-

Авіакатастрофа у Броварах: розслідування завершено

27 листопада було завершено розслідування щодо авіакатастрофи у Броварах, в результаті якої загинуло вище керівництво МВС України, інформує пресслужба ДБР.

Підозри у цій справі отримали: начальник Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України, в.о. командира частини, заступник командира з льотної підготовки, командир авіаційної ескадрильї, начальник служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

За даними слідства, чиновники допустили «відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей».

«Встановлено, що у січні 2023 року був запланований візит керівництва МВС України до Харківської та Дніпропетровської областей. Посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів», — заявили у ДБР.

Ба більше, командиру екіпажу не доповіли про метеорологічні дані по всьому маршруту руху, зокрема про вкрай несприятливі погодні умови над Броварами.

«Через складні погодні умови гелікоптер змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті, яка навіть менша, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду багатоповерховий будинок і почав здійснювати маневр обльоту, але різко піднявся, втративши орієнтування в просторі і допустивши зіткнення із землею», — зазначається у матеріалах розслідування.

У гелікоптері ДСНС летіли 10 людей, зокрема міністр Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін та держсекретар МВС Юрій Лубкович.

При падінні повітряне судно пошкодило дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані поруч автомобілі. Окрім керівництва МВС та екіпажу в авіакатастрофі загинуло чотири жінки та малолітня дитина, які перебували в навчальному закладі. 31 людина, серед яких 13 дітей, отримали поранення.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам