НовиниЧерез допис Ірини Фаріон у Криму заарештували проукраїнського студента

Через допис Ірини Фаріон у Криму заарештували проукраїнського студента

-

Через допис Ірини Фаріон у Криму заарештували проукраїнського студента

Екснардепка Ірина Фаріон, яка нещодавно заявила, що не може назвати українцями тих захисників, які говорять російською, знову потрапила в скандал − на цей раз філологиня «здала» російським силовикам проукраїнського студента у Криму.

8 листопада Ірина Фаріон оприлюднила скріншот електронного листа, який надійшов від кримського студента Максима Глєбова. Він підтримав мовознавицю в питанні важливості української мови. У листі було вказано ім’я та прізвище відправника, зазначалося й те, що він родом із Керчі, а навчається на філологічному факультеті в місті Сімферополь.

У коментарях до поста Фаріон відразу попросили приховати дані хлопця, щоб не наражати його на небезпеку. Але мовознавиця відмовилася це зробити.

А вже 13 листопада проросійський ресурс «Крымский СМЕРШ» повідомив, що силові структури РФ затримали проукраїнського студента. Знайти хлопця їм допомогли неприховані дані з допису Фаріон.

«Крымский СМЕРШ выносит благодарность Ирине Фарион за помощь в выявлении и наказании нацистов на территории Крыма, “щиро вам дякую, пани Фарион” присылайте ещё!» — написали окупанти.

Згодом «Крымский СМЕРШ» оприлюднив відео, на якому Максим Глєбов визнає свою провину і просить вибачення за сказане. За даними Telegram-каналу, наразі МВС займається справою студента, його оточення, а також його викладачів. Сама ж Фаріон  назвала затримання хлопця в анексованому Криму провокацією проти неї.

«Бачу, що ширять чергову провокацію проти мене, начебто через мене затримано якогось студента. Панове. Не ведіться на гебістську тактику ворога. Мене підтримують сотні людей, і я їм за це вдячна. Поза тим, я не можу знати, звідки ці люди. Але я знаю, що тільки нашою відкритою публічною боротьбою можемо перемогти ворога всередині країни. Борітеся – поборете»,заявила Фаріон.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України щодо мовознавиці Ірини Фаріон за фактом розголошення конфіденційної інформації студента з тимчасово окупованого Криму.

«Ця людина публічно надала прізвище, ім’я, місце навчання хлопця, які дали змогу росіянам ідентифікувати цього студента. До того ж не є таємницею факт тиску окупаційної адміністрації у Криму на людей, які дотримуються проукраїнських поглядів. Про це також повідомляють і правозахисники, і медіа», написав він у Telegram.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам