АналітикаЧорний лебідь кружляє над Кремлем

Чорний лебідь кружляє над Кремлем

-

Чорний лебідь кружляє над Кремлем

Андрій Бартиш
«Чорний лебідь» – це концепція, згідно з якою існують важко прогнозовані нечасті події зі значними наслідками. Ввечері 22 березня такий чорний лебідь прилетів до концертної зали «Крокус сіті хол», розташованої на Московській кільцевій автодорозі, де внаслідок теракту загинули лише за офіційними даними 137 людей.

Пропаганда та піарники швидко осідлали цю трагедію. Придумано безліч форм вираження скорботи, співчуття та «людяності». Затверджено шалені кошториси організованих суспільних страждань. Потирають руки попи. Вгору останками «Крокуса» повзуть проекції «білих журавлів». Усі плачуть. Усі ненавидять та проклинають терористів. Але чомусь лише тих, що вбивали у «Крокусі». А тих терористів, які вбивали та продовжують вбивати в Маріуполі, Краматорську, Одесі, Авдіївці, Бучі, Росія вважає великими молодцями.

Нестиковочка є і з жертвами. Ті, що у «Крокусі» – «журавлі». А ті, що в Україні – «не журавлі». Немає і тіні розуміння того, що зараз Росія в Україні продовжує свій огидний теракт, який нічим не відрізняється від того, що влаштував ІДІЛ у «Крокусі». Вона вже третій рік бігає «по поверхах» України – підпалює, вбиває, ґвалтує та громить. У терористів ІДІЛ у «Крокусі» було три бомби. А РФ лише за цей тиждень запустила 190 ракет різних типів, майже 140 «Шахедів» і ще майже 700 КАБів. Так описав ситуацію з терактом у Москві російський опозиціонер Олександр Невзоров.

Що ж сталося в «Крокус сіті хол»?

В «Московському комсомольці» вийшов матеріал, в якому учасниця подій розповідає про те, що сталося. Вона була вкрай здивована відсутністю будь-якої охорони та розмовами терористів «чисто російською» мовою. Наведемо кілька цитат із її інтерв’ю: «Почати з того, що нас із чоловіком здивувало, наскільки легковажним був пропускний режим у «Крокус сіті холлі» перед цим концертом. На мою думку, охорони там не було від слова зовсім… Ну, може, охоронці десь і стояли, але ми їх не помітили. «Здавалося дивним: на самому вході в будівлю «Крокуса» – кілька рамок і поряд з ними єдина жінка з якимось металодетектором. І повз неї валить натовп – сотні людей, які поспішають на концерт. А далі ліворуч, де вхід до концертної зали, стояло ще 7-8 рамок, але біля них звичайні білетери і якісь, я не зрозуміла, чи волонтери чи помічники: «Кладіть ключі, телефони, сумочку ось сюди і проходьте через рамку». Коли перед самим початком концерту підвалив натовп, звичайно, ні про який огляд взагалі не йшлося. І, повторюся, жодної охорони у холі ми не помітили».

«Щоб не потрапити під кулі, ми залягли. Стрілянина йшла практично безупинно. Раптом пролунав вибух. Я визирнула в щілину між спинками крісел, і побачила, що біля сцени спалахує пожежа. В цей же момент пролунав гучний вигук російською, на мій погляд, абсолютно без акценту: «Горите, ****!».

«Ми вискочили надвір. Але перед будівлею «Крокуса» на той момент ще не було ні швидких, ні машин поліції… Тут одразу згадується наше відвідування півроку тому концерту Діани Арбеніної. Тоді все навколо концертного залу було оточене поліцією, стояли автобуси з ОМОНом, кілька карет швидкої допомоги… А тут — ні-кого».

Запитання до господарів «Крокуса»…

Торгові центри Vegas Крокус Сіті, Vegas Кунцево та Vegas Каширське з 25 березня закриті на невизначений термін. В принципі логіка власників зрозуміла. В одному з таких місць здійснено жахливий теракт, і до певного часу краще піти в тінь, щоб не привертати до себе зайвої уваги. А приховувати господарям «Крокуса» є що.

По-перше, і це питання буквально витає у повітрі, чому в будівлі не спрацювала система пожежогасіння. Якщо її було відключено злочинцями, то це явно не ті чотири таджики, які нібито влаштували розстріл людей. Отже одночасно з ними працювали й інші злочинці. Може, це й так. Але простіше припустити, що система банально не працювала, стояла там лише для галочки, і інспектори-пожежники роками намагалися цього не помічати. Що й збільшило масштаби трагедії.

По-друге, як можна підпалити за десять хвилин приміщення найвищого класу вогнестійкості? Адже за ГОСТ та СНІП, там навіть тканина на кріслах має бути негорючою найвищого класу – приблизно 30 хвилин не горіти? Стіни – і зовсім 2 години. А якщо це так – і це теж мають встановити слідчі – виходить, що будівля не відповідала вимогам пожежної безпеки, що також спричинило величезну кількість жертв, яких можна було уникнути. При цьому син господаря «Крокуса» – явно не випадково, а щоб це рознесли ЗМІ – заявив, що дах будівлі нібито звалився через шість годин після початку пожежі. І це звучить дивно, тому що в моєму телеграмканалі новина про обвал даху з’явилася через три години після початку пожежі. І саме це і спричинило більшу частину жертв. А власники «Крокуса» намагаються уникнути цих незручних питань. Але відповідати на них комусь все ж таки доведеться.

Хто підозрюваний?

Усі підозрювані штукатури голосно та квапливо «визнають провину». Це не дивно. Методи, які до них застосовувалися – струм до геніталій, відрізання вух – можуть забезпечити визнання навіть в організації Лісабонського землетрусу 1755 року і Варфоломіївської ночі, не кажучи вже про вбивство Тутанхамона і Кеннеді. Цивілізований світ давно відмовився від катувань підозрюваних. Але не лише з делікатності та гуманізму. Справа в тому, що тортури дають слідству «відповіді», які не мають нічого спільного з реальністю. Катування – найкращий спосіб не впізнати правду. Обвинувачені йдуть на будь-яке самооговір, щоб припинити муки.

Штукатурів перед судом катували жорстоко та довго. Звісно, «правосуддя» РФ не тільки не хоче знати імена справжніх винуватців теракту, а й вимовити їх боїться.

При цьому вже вручили медалі «За відвагу» та «бойові відзнаки» «групі прикриття державного кордону» – тим, хто затримав таджиків-утікачів у Брянській області. Чи були серед нагороджених ті, хто катував струмом, відрізав вуха та вибивав очі, залишається незрозумілим. Чому нагороди вручав заступник командувача Ленінградського військового округу генерал-лейтенант Еседулла Абачев, вручав безпосередньо на позиціях підрозділу, незрозуміло також.

Тим часом свідки теракту та експерти, які проаналізували відео, зняті свідками розстрілу в «Крокусі», кажуть, що стрілки діяли гранично професійно та холоднокровно, працювали парами, прикриваючи один одного – почерк, характерний для армійського спецназу, але ніяк не для забитих у прямому та переносному значенні таджиків.

Режим посилить репресії

Що пропонують прямо зараз зробити після трагедії у Крокусі?

1. Тотальна перевірка всіх іноземних громадян із країн Середньої Азії та Закавказзя. Повна перевірка всіх виданих паспортів РФ.

2. Обмеження діяльності будь-яких діаспор по всій країні.

3. Депортація без права повернення всіх осіб, які викликають хоч найменші підозри та демонструють будь-які кримінальні чи хуліганські нахили.

4. Посилення міграційного режиму.

5. Закриття та розгін всіх підпільних молитов та інших спортивних мма-клубів.

6. Заборона для мігрантів працювати на державу та її субпідрядників, а також у сфері транспорту та обслуговування.

7. Введення режиму нульової толерантності до правопорушень мігрантів та росіян.

8. Дозвіл на зброю самооборони для ветеранів СВО та громадян країни, у яких двоє та більше дітей. Повна заборона на придбання будь-якої зброї для громадян, які нещодавно отримали громадянство.

9. Усі мігранти призовного віку мають бути поставлені перед вибором: або до армії та повної лояльності до Росії, або до побачення!

10. Замовників теракту з інших країн необхідно встановити та завдати нищівних ракетних ударів по всіх інститутах країн, причетних до трагедії. Перший раз неядерною зброєю, а якщо не зрозуміють із першого разу, вдруге – ядерною.

І нехай вивозять армію мігрантів власним коштом ті, хто її завіз, створивши загрозу державній безпеці країни. Будьяких лобістів міграції розглядати як потенційних спільників іноземних спецслужб та терористів. Інакше, стверджують у Кремлі, трагедія повторюватиметься знову і знову.

Тим часом за кадром залишаються дві важливіші речі: спроба повернути в РФ страту і намір згрупувати росіян, у тому числі для нової масової мобілізації, навколо зовнішнього ворога – України та Заходу, яких пропагандисти, ігноруючи факти, називають реальними замовниками теракту.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам