Чотири питання до Дня журналіста України. Відповідає Михайло Прасол

0

У переддень Дня журналіста, видання газети «Горожанин-Інформ» задає важливі питання депутатам. Михайло Прасол, депутат Запорізької міської ради щиро привітав усіх журналістів, та з радістю відповів нам на наші запитання

— Яким чином журналісти допомагають доносити інформацію вашим виборцям?

— Журналісти завжди були та залишаються своєрідними просвітителями для суспільства щодо тих подій, що відбуваються навколо. Професійні журналісти – наче діаманти, завдяки своїм здібностям та майстерності будують місточок від події до кожної окремо взятої людиною.

Виконуючи плідно свою роботу, дбаючи про функції журналістики та відповідальність перед суспільством, медійники якісно інформують громаду, моїх виборців щодо поточних новин, змін та планів.

Чимало журналістів активно слідкують за моєю депутатською діяльністю. Ми часто спілкуємось, я щиро відповідаю на їхні питання. Іноді це виливається у інтерв’ю, іноді у великий репортаж щодо моєї діяльності на окрузі у Вознесенівському районі, багато чого цікавого нам вдається створити разом.

— Яке ваше ставлення до боротьби з дезінформацією з боку журналістів?

— Вважаю важливим подання зваженої безоціночної інформації. У нашому інформаційному та цифровому світі важливо кожному як політику, так і журналісту говорити відповідально, зважено та професійно.

Наприклад, згідно останніх досліджень, Україна зайняла 4-те місце за кількістю фейків у соцмережі Facebook. Скільки людей вводяться в оману. Так, тут мова скоріше про нібито журналістів та їхні матеріали.

Звісно, варто розділяти якісну журналістику та інші види подібного жанру від маніпулятивних текстів та пропаганди.

Наскільки важливі журналісти у інформаційній війні проти країни- агресора?

— Я завжди був впевнений, якщо ти стаєш чи то політиком, чи то журналістом, береш на себе велику відповідальність. Ти повинен бути публічним та на прямому зв’язку з людьми, відверто доносити інформацію, дізнаватися про болі та проблеми або радості та мотивацію людей.

Інформаційні протистояння, звісно, не обійдуться без якісної журналістики. Плекаючи націю, дбаючи про сьогоднішнє і майбутнє українців, дуже важливо виховувати суспільство завдяки якісним та зваженим матеріалам.

— На жаль, народнi обранцi нерідко стають лобістами чиїхось корисливих інтересів. Наскільки ефективною здається вам робота преси з викриття такої політичної корупції?

— Безпристрасні професіонали своєї справи – завжди на вагу золота. Як для своєї діяльності, так і для суспільства. Країна розвивається по шляху без корупції. Якщо ми йдемо у краще майбутнє, то саме зараз варто докладати максимальних зусиль для налагодження всіх процесів та формування свідомого відповідального суспільства. І професійні журналісти грають у цьому велику роль!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь