НовиниЧи можуть бути вибори ректора у ЗНУ?

Чи можуть бути вибори ректора у ЗНУ?

-

Чи можуть бути вибори ректора у ЗНУ?

Андрій Владов

Чи можуть відбутися вибори ректора в одному з найкращих вишів України – Запорізькому Національному Університеті? Частина 4 статті 83 Конституції України прямо забороняє припиняти повноваження парламенту та автоматично продовжує їх до обрання нового скликання після війни. А ось вибори ректорів вишів регламентує ст. 42 Закону України «Про вищу освіту», і заборони в ньому немає.

Очевидно, тому й почалися розмови про вибори ректора ЗНУ, адже Микол Фролов перебуває на цій посаді вже другий термін і не може бути обраний втретє.

ЗНУ по праву є одним із найкращих навчальних закладів України, і це велика заслуга нинішнього ректора. Хто може продовжити розпочате ним, вже обговорюється у запорізьких кулуарах.

На думку нашого джерела, є три реальні кандидати: перший проректор Олександр Бондар, проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір та добре відомий у Запоріжжі екс-чиновник, перший проректор НУ «Запорізька політехніка» Едуард Гугнін.

Кожен із кандидатів має великий досвід роботи в системі освіти, але, як стверджують ті ж самі джерела, найбільш прийнятною кандидатурою для ЗНУ є Олександр Бондар.

Зрозуміло, норми Закону, який писався без урахування можливості повномасштабної війни, ніхто не має наміру ігнорувати. Проте варто зазначити, що хоча вказаних обмежень у воєнний час немає, вибори та повномасштабна війна – речі несумісні. Будь-які вибори в Україні мають відбутися тільки після завершення війни та нашої перемоги, настання безпеки та інших умов, за яких такі вибори буде можливо організувати вільно, чесно, демократично та доступно.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам