НовиниЧи буде в Україні карантин через спалах гепатиту А:...

Чи буде в Україні карантин через спалах гепатиту А: в МОЗ дали чітку відповідь

-

Чи буде в Україні карантин через спалах гепатиту А: в МОЗ дали чітку відповідь

Упродовж останніх днів на території України суттєво погіршилася ситуація з гепатитом А. Заражених виявили на території двох областей.

У МОЗ наголосили, що про жодний карантин наразі не мовиться. Всі «вкиди» про нього – це фейк та частина ворожої ІПСО.

«В разі виявлення спалахів захворювання МОЗ повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах. Наразі спалах гепатиту А зафіксовано лише на Вінниччині. Там тривають посилені протиепідемічні заходи», — йдеться у повідомленні міністерства.

Кількість інфікованих

У МОЗ розповіли, що упродовж 2022 року в Україні зафіксували 281 випадок гепатиту А. Тим часом упродовж 9 місяців 2023 року виявили 314 випадків зараження. Зокрема, інфіковані є у Вінницькій та Івано-Франківській області. Також з підозрою на гепатит А госпіталізували людей на Закарпатті.

Перші симптоми

Завідувачка відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я Оксана Кошалко в ефірі телемарафону розповіла про симптоми захворювання. За її словами, гепатит A має досить тривалий інкубаційний період, який може становити від 7 до 40 днів.

«І початок захворювання є абсолютно не специфічним для гепатиту, а більше специфічним для респіраторного захворювання. Тобто все починається з температури (може бути до 38 градусів), загального нездужання, слабкості, ломоти в тілі, іноді може виникати діарея», — розповіла Оксана Кошалко.

Далі у пацієнта додається жовтяниця, тобто шкіра набуває лимонно-помаранчевого кольору і жовтіють склери очей. Вже на цьому етапі точно можна сказати, що це підозра на вірусний гепатит. Тоді людина має звернутися до лікувального закладу для проведення лабораторної діагностики. Тому що без лабораторного підтвердження встановити, який точно це гепатит, неможливо.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам